https://wyniki.motoresults.pl/en/2016/Cross-Country/KTM
Live!
Season 2016
2016
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Łódź Regional Championship
Silesia and Opole Cup
MXDG Cup
KTM Enduro Race Extreme
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
Other
SuperEnduro
SuperEnduro
Polish Championship
Polish Cup
Supercross
Supercross
King of Poland
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Karting
Karting
Karting
Polish Championship
ROK Cup
ROTAX Cup
Children and Youth Competition
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ Rallycross
Polish Championship
Polish Cup
OPONEO Cup
Warsaw Regional Championship
Rally
Rally
Auto Slalom
6h rally
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Senior 2 Enduro - 2nd Race
2016 | Cross Country
|
KTM Enduro Race Extreme
KTM Enduro Race Extreme III Runda
-
Lidzbark Warmiński
, 23 October 2016
Paweł Dydziński
Daniel Grzelak
Grzegorz Ostrowski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #68 Jakub Świder
2 - #9 Adam Warcaba
3 - #585 Artur Dębowski
4 - #17 Krzysztof Chmielewski
5 - #91 Łukasz Wittbrodt
6 - #330 Radosław Przybysz
7 - #111 Mateusz Myśliński
8 - #797 Jakub Jankowski
9 - #7 Michał Lachowicz
10 - #1 Piotr Sienkiewicz
11 - #8 Jacek Marmurowski
12 - #3 Dariusz Jaworski
13 - #5 Przemysław Słodownik
14 - #40 Sebastian Ruszczak
15 - #77 Maciej Węglarz
16 - #800 Radosław Bełza
17 - #11 Paweł Ruszczak
18 - #222 Kamil Skop
19 - #500 Patryk Mikołajczyk
Compare laptimes with
1 - #68 Jakub Świder
2 - #9 Adam Warcaba
3 - #585 Artur Dębowski
4 - #17 Krzysztof Chmielewski
5 - #91 Łukasz Wittbrodt
6 - #330 Radosław Przybysz
7 - #111 Mateusz Myśliński
8 - #797 Jakub Jankowski
9 - #7 Michał Lachowicz
10 - #1 Piotr Sienkiewicz
11 - #8 Jacek Marmurowski
12 - #3 Dariusz Jaworski
13 - #5 Przemysław Słodownik
14 - #40 Sebastian Ruszczak
15 - #77 Maciej Węglarz
16 - #800 Radosław Bełza
17 - #11 Paweł Ruszczak
18 - #222 Kamil Skop
19 - #500 Patryk Mikołajczyk
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Jakub Świder
2:32.109
14:43:56.905