https://wyniki.motoresults.pl/en/2017/Motocross/MP
Live!
Season 2017
2017
Motocykle
Motocross
Motocross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Łódź Regional Championship
Gdańsk Championship
Silesia and Opole Cup
Silesia Cup
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
MACEC
Other
SuperEnduro
SuperEnduro
Polish Championship
Polish Cup
Other
Supercross
Supercross
European Championship
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Other
Race
Race
Polish Cup
Other
PitBike
PitBike
Polish Cup
Bydgoszcz Regional Championship
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Warsaw Regional Championship
Bydgoszcz Regional Championship
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
MX2 Junior - 2nd Race
2017 | Motocross
|
Polish Championship
II Runda
-
Olsztyn
, 28 May 2017
Paweł Kurajk
Marcin Szanter
Grzegorz Ostrowski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #101 Jakub Barczewski
2 - #176 Karol Kruszyński
3 - #501 Maciej Więckowski
4 - #933 Damian Kojs
5 - #385 Igor Zienkiewicz
6 - #40 Dariusz Rapacz
7 - #22 Michał Krech
8 - #791 Damian Ślugaj
9 - #99 Witold Natkaniec
10 - #602 Klaudiusz Górny
11 - #109 Paweł Misiarz
12 - #90 Emil Przystupa
13 - #226 Dawid Kosiński
14 - #474 Erwin Barszczewski
15 - #52 Mateusz Kołodziejak
16 - #138 Konrad Góralczyk
17 - #281 Damian Azmin
18 - #12 Maksymilian Malinowski
19 - #351 Mikołaj Szulc
20 - #414 Jakub Gutowski
21 - #152 Szymon Łącki
Compare laptimes with
1 - #101 Jakub Barczewski
2 - #176 Karol Kruszyński
3 - #501 Maciej Więckowski
4 - #933 Damian Kojs
5 - #385 Igor Zienkiewicz
6 - #40 Dariusz Rapacz
7 - #22 Michał Krech
9 - #99 Witold Natkaniec
10 - #602 Klaudiusz Górny
11 - #109 Paweł Misiarz
12 - #90 Emil Przystupa
13 - #226 Dawid Kosiński
14 - #474 Erwin Barszczewski
15 - #52 Mateusz Kołodziejak
16 - #138 Konrad Góralczyk
17 - #281 Damian Azmin
18 - #12 Maksymilian Malinowski
19 - #351 Mikołaj Szulc
20 - #414 Jakub Gutowski
21 - #152 Szymon Łącki
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Jakub Barczewski
1
2:08.632
16:11:59.559
2
2:06.243
44.8
4:14.875
16:14:05.802
+7.684
1:58.559
3
2:06.777
44.6
6:21.652
16:16:12.579
+8.215
1:58.562
4
2:07.729
44.2
8:29.381
16:18:20.308
+11.896
1:55.833
5
2:06.844
44.6
10:36.225
16:20:27.152
+9.389
1:57.455
6
2:04.136
45.5
12:40.361
16:22:31.288
+7.069
1:57.067
7
2:07.265
44.4
14:47.626
16:24:38.553
+12.403
1:54.862
8
2:05.835
44.9
16:53.461
16:26:44.388
+10.744
1:55.091
9
2:05.560
45.0
18:59.021
16:28:49.948
+4.291
2:01.269
10
2:05.558
45.0
21:04.579
16:30:55.506
+5.406
2:00.152
11
2:08.641
43.9
23:13.220
16:33:04.147
+11.039
1:57.602
12
2:08.448
44.0
25:21.668
16:35:12.595
+8.739
1:59.709