https://wyniki.motoresults.pl/en/2023/PitBike/PPSM
Live!
Season 2023
2023
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Lubuskie Championship
Bydgoszcz Regional Championship
German Championship
Land's Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Silesia and Opole Cup
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
Other
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia Championship
Time Attack
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Polish Cup SM
Polish Cup OffRoad
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Rallycross Cup
Autocross
Autocross
Polish Cup
Rally
Rally
ULTRA4 Europe
Super Rally
Orlen Super Race
Other
Cars
Cars
SPEED Games
International Student Competition
Auto Slalom
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Other
Rowery
MTB Enduro
MTB Enduro
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
LITE 150 - 1st Race
2023 | PitBike
|
Polish Cup SM
I Runda
-
Bydgoszcz
, 20 May 2023
Aleksandra Turno
Jerzy Głodek
Miłosz Ostrowski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #82 Michał ZIELIŃSKI
2 - #140 Piotr ZAMIATAŁA
3 - #7 Artur DUDA
4 - #345 Szymon KADZISZEWSKI
5 - #34 Maciej DOBOSZ
6 - #691 Wojciech PIELAK
7 - #451 Damian PIETRUKANIEC
8 - #373 Patryk DYDZIAK
9 - #416 Piotr PAJĄK
10 - #415 Krystian BLOCH
11 - #807 Adrian CIECHANOWICZ
12 - #555 Sebastian BRYSZEWSKI
13 - #954 Norbert GÓRA
14 - #757 Kacper ROKOSZ
15 - #323 Damian SZYMCZAK
16 - #194 Filip BIAŁKOWSKI
17 - #444 Oskar DOBRODZIEJ
18 - #688 Kamil KMIEĆ
DNF - #490 Damian PALAK
DNF - #407 Tomasz KONIECZKA
DNF - #91 Łukasz WIĘCEK
DNF - #885 Wojciech GUMIENNY
Compare laptimes with
1 - #82 Michał ZIELIŃSKI
2 - #140 Piotr ZAMIATAŁA
3 - #7 Artur DUDA
4 - #345 Szymon KADZISZEWSKI
5 - #34 Maciej DOBOSZ
6 - #691 Wojciech PIELAK
7 - #451 Damian PIETRUKANIEC
8 - #373 Patryk DYDZIAK
9 - #416 Piotr PAJĄK
10 - #415 Krystian BLOCH
11 - #807 Adrian CIECHANOWICZ
12 - #555 Sebastian BRYSZEWSKI
14 - #757 Kacper ROKOSZ
15 - #323 Damian SZYMCZAK
16 - #194 Filip BIAŁKOWSKI
17 - #444 Oskar DOBRODZIEJ
18 - #688 Kamil KMIEĆ
DNF - #490 Damian PALAK
DNF - #407 Tomasz KONIECZKA
DNF - #91 Łukasz WIĘCEK
DNF - #885 Wojciech GUMIENNY
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Michał ZIELIŃSKI
10:52:13.890
2.976
10:54:00.958
1
1:05.707
55.7
1:08.683
10:55:06.665
+7.678
58.029
2
1:00.582
60.4
2:09.265
10:56:07.247
+5.192
55.390
3
1:00.861
60.2
3:10.126
10:57:08.108
+5.388
55.473
4
59.834
61.2
4:09.960
10:58:07.942
+4.770
55.064
5
1:00.397
60.6
5:10.357
10:59:08.339
+5.755
54.642
6
59.711
61.3
6:10.068
11:00:08.050
+5.241
54.470
7
59.734
61.3
7:09.802
11:01:07.784
+5.174
54.560
8
1:00.526
60.5
8:10.328
11:02:08.310
+5.762
54.764
9
1:00.098
60.9
9:10.426
11:03:08.408
+5.331
54.767
10
59.945
61.1
10:10.371
11:04:08.353
+4.955
54.990
11
1:00.854
60.2
11:11.225
11:05:09.207
+6.194
54.660
12
1:01.552
59.5
12:12.777
11:06:10.759
+6.055
55.497
13
1:03.208
57.9
13:15.985
11:07:13.967
+7.980
55.228
14
1:01.035
60.0
14:17.020
11:08:15.002
+5.048
55.987