https://wyniki.motoresults.pl/en/2024/Cross-Country/PP
Live!
Season 2024
2024
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Lubuskie Championship
Bydgoszcz Regional Championship
German Championship
Land's Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Silesia and Opole Cup
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
Other
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia Championship
Time Attack
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Polish Cup SM
Polish Cup OffRoad
Open Polish Cup SM
GP Wielkopolski
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Rallycross Cup
Autocross
Autocross
Polish Championship
Rally
Rally
ULTRA4 Europe
Super Rally
Orlen Super Race
Other
Cars
Cars
SPEED Games
International Student Competition
Auto Slalom
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Other
Rowery
MTB Enduro
MTB Enduro
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior - 2nd Race
2024 | Cross Country
|
Polish Cup
III i IV Runda
-
Kwidzyn
, 13 - 14 April 2024
Patryk Mikołajczyk
Tadeusz Ulenberg
Miłosz Ostrowski
Unofficial results
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #919 Mateusz STOLARSKI
2 - #33 Paweł PALUCHIEWICZ
3 - #156 Maciej MICHALAK
4 - #629 Marcin SZAFIRSKI
5 - #46 Filip KALINOWSKI
6 - #229 Damian IGNATOWICZ
7 - #518 Maks KŁOSOWSKI
8 - #42 Szczepan GRZYWACZ
9 - #64 Hubert OLSZEWSKI
10 - #185 Jakub MACHNIK
Compare laptimes with
1 - #919 Mateusz STOLARSKI
2 - #33 Paweł PALUCHIEWICZ
3 - #156 Maciej MICHALAK
4 - #629 Marcin SZAFIRSKI
6 - #229 Damian IGNATOWICZ
7 - #518 Maks KŁOSOWSKI
8 - #42 Szczepan GRZYWACZ
9 - #64 Hubert OLSZEWSKI
10 - #185 Jakub MACHNIK
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Mateusz STOLARSKI
1
15:37.689
11:26:13.695
2
14:37.510
36.9
30:15.199
11:40:51.205
+1:43.755
12:53.755
3
14:34.917
37.0
44:50.116
11:55:26.122
+1:35.513
12:59.404
4
14:46.646
36.5
59:36.762
12:10:12.768
+2:00.613
12:46.033
5
15:07.866
35.7
1:14:44.628
12:25:20.634
+2:08.688
12:59.178
6
14:33.154
37.1
1:29:17.782
12:39:53.788
+1:41.809
12:51.345
7
14:31.884
37.2
1:43:49.666
12:54:25.672
+57.981
13:33.903