https://wyniki.motoresults.pl/ru/2010/Motocross/MS
Live!
Season 2010
2010
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Open Lublin Regional Championship
6 Track Cup
Other
Quadcross
Quadcross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Cross Country
Cross Country
European Cup
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Łódź Regional Championship
Silesia Cup
Other
Enduro
Enduro
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Supercross
Supercross
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Championship
Polish Cup
GKSK Cup
ROK Cup
ROTAX Cup
Easykart Cup
Red Bull Ace in Kart
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Rally
Rally
BMW Challenge
Other
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Sidecar - Qualifying Practice Group A
2010 | Motocross
|
World Championship
Sidecar World Championship IMN 204/05
-
Wschowa
, 6 июня 2010
Jean-Yves Desplaces
Marian Zupa
Grzegorz Ostrowski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #1 Joris Hendrickx / Kaspars Liepins
2 - #3 Janis Daiders / Lauris Daiders
3 - #7 Maris Rupeiks / Kaspars Stupelis
4 - #38 Carlo Van Duijnhoven / Marc Van Deutekom
5 - #11 Peter Steegmans / Sven Verbrugge
6 - #33 Baptiste Bigand / Julien Bigand
7 - #4 Marko Happich / Martin Betschart
8 - #27 Thijs Derks / Roy Derks
9 - #30 Evgeny Scherbinin / Haralds Kurpnieks
10 - #14 Thomas Morch / Robbie Bax
11 - #9 Stuart Brown / Luke Peters
12 - #21 Robert Gustavsson / Henrik Apelgren
13 - #94 Georg Muller Gunter / Ulrich Gilsing
14 - #68 Marcel Faustmann / Bruno Kalin
15 - #42 Boudewijn Gommeren / Matthieu Cailleau
16 - #131 Benny Cle / Louis Eggers
17 - #56 Zigmas Ziukas / Jonas Davidonis
18 - #59 Willi Liebl / Milan Gybas
Сравни время кругов с
2 - #3 Janis Daiders / Lauris Daiders
3 - #7 Maris Rupeiks / Kaspars Stupelis
4 - #38 Carlo Van Duijnhoven / Marc Van Deutekom
5 - #11 Peter Steegmans / Sven Verbrugge
6 - #33 Baptiste Bigand / Julien Bigand
7 - #4 Marko Happich / Martin Betschart
8 - #27 Thijs Derks / Roy Derks
9 - #30 Evgeny Scherbinin / Haralds Kurpnieks
10 - #14 Thomas Morch / Robbie Bax
11 - #9 Stuart Brown / Luke Peters
12 - #21 Robert Gustavsson / Henrik Apelgren
13 - #94 Georg Muller Gunter / Ulrich Gilsing
14 - #68 Marcel Faustmann / Bruno Kalin
15 - #42 Boudewijn Gommeren / Matthieu Cailleau
16 - #131 Benny Cle / Louis Eggers
17 - #56 Zigmas Ziukas / Jonas Davidonis
18 - #59 Willi Liebl / Milan Gybas
Круг
Время
Скорость [км/ч]
Время гонки
Час
Другие
Janis Daiders / Lauris Daiders
27.925
12:00:29.365
1
3:22.274
31.1
3:50.199
12:03:51.639
-14.477
3:36.751
2
2:19.433
45.2
6:09.632
12:06:11.072
-1.098
2:20.531
3
2:56.539
35.7
9:06.171
12:09:07.611
-2.433
2:58.972
4
2:19.863
45.0
11:26.034
12:11:27.474
-0.475
2:20.338
5
3:14.893
32.3
14:40.927
12:14:42.367
-4:02.138
7:17.031
6
2:19.509
45.2
17:00.436
12:17:01.876
-1:04.952
3:24.461
7
3:25.988
30.6
20:26.424
12:20:27.864
+1:07.065
2:18.923
8
2:18.414
45.5
22:44.838
12:22:46.278
-1:16.932
3:35.346
9
12:49.406
8.2
35:34.244
12:35:35.684
+10:28.392
2:21.014
10
3:20.855
31.4
38:55.099
12:38:56.539
+1:01.472
2:19.383
11
2:23.223
44.0
41:18.322
12:41:19.762