https://wyniki.motoresults.pl/ru/2016/Karting/MP
Live!
Season 2016
2016
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Łódź Regional Championship
Кубок Силезии и Опольской области
MXDG Cup
KTM Enduro Race Extreme
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
Other
SuperEnduro
SuperEnduro
Polish Championship
Polish Cup
Supercross
Supercross
King of Poland
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Karting
Karting
Karting
Polish Championship
ROK Cup
ROTAX Cup
Children and Youth Competition
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ Rallycross
Polish Championship
Polish Cup
OPONEO Cup
Warsaw Regional Championship
Rally
Rally
Авто Слалом
6h rally
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Micro Max - Тренировка
2016 | Karting
|
Polish Championship
Kartingowe Mistrzostwa Polski II Seria
-
Zielona Góra
, 20 августа 2016
Lechosław Dudka
Rafał Filipiak
Szymon Sudrawski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #76 Bartłomiej Piekutowski
2 - #9 Oskar Pomorski
3 - #99 Jonathan Madden
4 - #11 Karol Pasiewicz
5 - #49 Filip Matejczyk
6 - #21 Maciej Gładysz
7 - #77 Maksymilian Obst
8 - #65 Julia Obłój
9 - #25 Kotaro Murai
10 - #79 Jan Jóźwiak
11 - #58 Szymon Szerszeń
12 - #55 Dawid Maślakiewicz
13 - #23 Natalia Gładysz
14 - #15 Tomass Stolceremanis
15 - #17 Gleb Protasov
16 - #80 Gustaw Wiśniewski
Сравни время кругов с
1 - #76 Bartłomiej Piekutowski
2 - #9 Oskar Pomorski
3 - #99 Jonathan Madden
4 - #11 Karol Pasiewicz
5 - #49 Filip Matejczyk
7 - #77 Maksymilian Obst
8 - #65 Julia Obłój
9 - #25 Kotaro Murai
10 - #79 Jan Jóźwiak
11 - #58 Szymon Szerszeń
12 - #55 Dawid Maślakiewicz
13 - #23 Natalia Gładysz
14 - #15 Tomass Stolceremanis
15 - #17 Gleb Protasov
16 - #80 Gustaw Wiśniewski
Круг
Время
Скорость [км/ч]
Время гонки
Час
Другие
Bartłomiej Piekutowski
39.145
9:00:13.872
1
50.145
74.8
1:29.290
9:01:04.017
+0.658
49.487
2
49.301
76.1
2:18.591
9:01:53.318
+0.495
48.806
3
48.970
76.6
3:07.561
9:02:42.288
+0.087
48.883
4
48.705
77.0
3:56.266
9:03:30.993
-2.325
51.030
5
49.045
76.5
4:45.311
9:04:20.038
+0.590
48.455
6
49.221
76.2
5:34.532
9:05:09.259
+0.708
48.513
7
51.181
73.3
6:25.713
9:06:00.440
+2.558
48.623
8
49.819
75.3
7:15.532
9:06:50.259
+0.273
49.546
9
49.570
75.7
8:05.102
9:07:39.829
-0.159
49.729
10
48.604
77.2
8:53.706
9:08:28.433