https://wyniki.motoresults.pl/ru/2017/Karting/ROTAX
Live!
Season 2017
2017
Motocykle
Motocross
Motocross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Łódź Regional Championship
Gdańsk Championship
Кубок Силезии и Опольской области
Кубок Силезии и Бассейна
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
MACEC
Other
SuperEnduro
SuperEnduro
Polish Championship
Polish Cup
Other
Supercross
Supercross
European Championship
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Other
Race
Race
Polish Cup
Other
PitBike
PitBike
Polish Cup
Bydgoszcz Regional Championship
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Warsaw Regional Championship
Bydgoszcz Regional Championship
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior Max - 2nd qualifying heat
2017 | Karting
|
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
IV Seria
-
Słomczyn
, 11 июня 2017
Lechosław Dudka
Sebastian Kołakowski
Szymon Sudrawski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #261 Silvester Aleksejevas
2 - #210 Piotr Wiśnicki
3 - #277 Piotr Świeżaczyński
4 - #217 Kamil Donicz
5 - #211 Michał Mierzejewski
6 - #216 Jakub Kolasa
7 - #283 Sebastian Janczewski
8 - #239 Wiaczesław Gutak
9 - #249 Zakhar Nefedov
10 - #237 Aleksander Młodawski
11 - #255 Dawid Maślakiewicz
12 - #222 Wojciech Wilczyński
13 - #279 Andriy Zdesenco
Сравни время кругов с
1 - #261 Silvester Aleksejevas
2 - #210 Piotr Wiśnicki
3 - #277 Piotr Świeżaczyński
4 - #217 Kamil Donicz
5 - #211 Michał Mierzejewski
6 - #216 Jakub Kolasa
7 - #283 Sebastian Janczewski
8 - #239 Wiaczesław Gutak
10 - #237 Aleksander Młodawski
11 - #255 Dawid Maślakiewicz
12 - #222 Wojciech Wilczyński
13 - #279 Andriy Zdesenco
Круг
Время
Скорость [км/ч]
Время гонки
Час
Другие
Silvester Aleksejevas
3.734
17:52:20.526
1
58.253
74.7
1:01.987
17:53:18.779
+3.804
54.449
2
53.937
80.6
1:55.924
17:54:12.716
+0.850
53.087
3
53.829
80.8
2:49.753
17:55:06.545
+1.060
52.769
4
53.688
81.0
3:43.441
17:56:00.233
+1.131
52.557
5
53.924
80.6
4:37.365
17:56:54.157
+1.470
52.454
6
53.613
81.1
5:30.978
17:57:47.770
+1.184
52.429
7
53.681
81.0
6:24.659
17:58:41.451
+1.340
52.341
8
53.334
81.5
7:17.993
17:59:34.785
+1.018
52.316
9
53.454
81.4
8:11.447
18:00:28.239
+1.169
52.285
10
53.494
81.3
9:04.941
18:01:21.733
+1.208
52.286
11
53.277
81.6
9:58.218
18:02:15.010
+0.960
52.317
12
53.283
81.6
10:51.501
18:03:08.293
+0.861
52.422