https://wyniki.motoresults.pl/en/2015/Karting/ROK
Live!
Season 2015
2015
Motocykle
Motocross
Motocross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Lubelskie Regional International Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Poznań Regional Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Łódź Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Silesia and Opole Cup
Red Bull 111 Megawatt
Silesia Enduro Sprint
MotoIronMan
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
MACEC
Western Pomerania Championship
Other
SuperEnduro
SuperEnduro
Polish Championship
Polish Cup
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
PitBike MRF
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
International Poland Championship
ROK Cup
ROTAX Cup
Children and Youth Competition
Easykart Cup
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
Polish Cup
Folkrace
Folkrace
Bydgoszcz Regional Championship
Wrack Race
Wrack Race
Warsaw Regional Championship
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior ROK - Final 1
2015 | Karting
|
ROK Cup
III Runda Pucharu Rok
-
Poznań
, 16 May 2015
Lechosław Dudka
Krzysztof Harasimowicz
Szymon Sudrawski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #235 Mateusz Pyłka
2 - #232 Jan Antoszewski
3 - #201 Michał Kasiborski
4 - #208 Szymon Urbaniak
5 - #288 Bartosz Paziewski
6 - #211 Kamil Donicz
7 - #277 Kacper Szczurek
8 - #217 Mikołaj Cegielski
9 - #221 Liv Andersen
10 - #234 Karolina Janicka
11 - #255 Jan Galeja
12 - #218 Anders Gajczyk
13 - #200 Wojciech Grzyb
14 - #244 Kamil Pleśnierowicz
15 - #275 Michalina Sabaj
16 - #269 Marcin Zając
17 - #299 Jacek Pawlak
18 - #295 Tymofii Stepashko
19 - #230 Nikodem Wierzbicki
20 - #298 Valeriia Shchyholieva
21 - #274 Bartosz Mila
Compare laptimes with
1 - #235 Mateusz Pyłka
2 - #232 Jan Antoszewski
3 - #201 Michał Kasiborski
4 - #208 Szymon Urbaniak
5 - #288 Bartosz Paziewski
6 - #211 Kamil Donicz
7 - #277 Kacper Szczurek
8 - #217 Mikołaj Cegielski
9 - #221 Liv Andersen
10 - #234 Karolina Janicka
11 - #255 Jan Galeja
12 - #218 Anders Gajczyk
13 - #200 Wojciech Grzyb
14 - #244 Kamil Pleśnierowicz
16 - #269 Marcin Zając
17 - #299 Jacek Pawlak
18 - #295 Tymofii Stepashko
19 - #230 Nikodem Wierzbicki
20 - #298 Valeriia Shchyholieva
21 - #274 Bartosz Mila
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Mateusz Pyłka
2.531
13:31:30.401
1
59.397
91.5
1:01.928
13:32:29.798
+4.167
55.230
2
54.802
99.1
1:56.730
13:33:24.600
+0.433
54.369
3
54.589
99.5
2:51.319
13:34:19.189
+0.124
54.465
4
54.419
99.8
3:45.738
13:35:13.608
+0.923
53.496
5
54.287
100.1
4:40.025
13:36:07.895
+0.502
53.785
6
54.265
100.1
5:34.290
13:37:02.160
+0.313
53.952
7
54.538
99.6
6:28.828
13:37:56.698
+0.720
53.818
8
54.793
99.1
7:23.621
13:38:51.491
+0.684
54.109