https://wyniki.motoresults.pl/en/2015/Karting/ROTAX
Live!
Season 2015
2015
Motocykle
Motocross
Motocross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Lubelskie Regional International Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Poznań Regional Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Łódź Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Silesia and Opole Cup
Red Bull 111 Megawatt
Silesia Enduro Sprint
MotoIronMan
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
MACEC
Western Pomerania Championship
Other
SuperEnduro
SuperEnduro
Polish Championship
Polish Cup
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
PitBike MRF
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
International Poland Championship
ROK Cup
ROTAX Cup
Children and Youth Competition
Easykart Cup
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
Polish Cup
Folkrace
Folkrace
Bydgoszcz Regional Championship
Wrack Race
Wrack Race
Warsaw Regional Championship
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Micro Max - Final 2
2015 | Karting
|
ROTAX Cup
IX Runda Pucharu Rotax
-
Radom
, 26 September 2015
Wiesław Tymiński
Agnieszka Jabłońska
Szymon Sudrawski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #14 Marcel Kuc
2 - #46 Mateusz Lenart
3 - #76 Bartłomiej Piekutowski
4 - #49 Filip Matejczyk
5 - #54 Jerzy Spinkiewicz
6 - #35 Oliwier Pyłka
7 - #78 Kacper Rogala
8 - #11 Karol Pasiewicz
9 - #40 Gabriel Łukasiewicz
10 - #77 Maksymilian Obst
11 - #4 Karol Kręt
12 - #9 Oskar Pomorski
13 - #99 Jonathan Madden
14 - #6 Szymon Szostak
15 - #59 Lukas Malek
16 - #2 Karol Litwiniec
17 - #23 Natalia Gładysz
18 - #7 Axel Kożuchowski
19 - #74 Oskar Sitek
20 - #62 Maksymilian Mazurkiewicz
21 - #79 Jan Jóźwiak
22 - #55 Dawid Maślakiewicz
23 - #21 Maciej Gładysz
24 - #69 Borys Rogala
Compare laptimes with
2 - #46 Mateusz Lenart
3 - #76 Bartłomiej Piekutowski
4 - #49 Filip Matejczyk
5 - #54 Jerzy Spinkiewicz
6 - #35 Oliwier Pyłka
7 - #78 Kacper Rogala
8 - #11 Karol Pasiewicz
9 - #40 Gabriel Łukasiewicz
10 - #77 Maksymilian Obst
11 - #4 Karol Kręt
12 - #9 Oskar Pomorski
13 - #99 Jonathan Madden
14 - #6 Szymon Szostak
15 - #59 Lukas Malek
16 - #2 Karol Litwiniec
17 - #23 Natalia Gładysz
18 - #7 Axel Kożuchowski
19 - #74 Oskar Sitek
20 - #62 Maksymilian Mazurkiewicz
21 - #79 Jan Jóźwiak
22 - #55 Dawid Maślakiewicz
23 - #21 Maciej Gładysz
24 - #69 Borys Rogala
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
1.644
14:05:49.971
1
43.741
67.5
45.385
14:06:33.712
2
42.953
68.7
1:28.338
14:07:16.665
3
43.039
68.6
2:11.377
14:07:59.704
4
43.058
68.6
2:54.435
14:08:42.762
5
43.258
68.2
3:37.693
14:09:26.020
6
43.176
68.4
4:20.869
14:10:09.196
7
43.269
68.2
5:04.138
14:10:52.465
8
43.041
68.6
5:47.179
14:11:35.506
9
43.039
68.6
6:30.218
14:12:18.545
10
43.451
67.9
7:13.669
14:13:01.996
11
43.161
68.4
7:56.830
14:13:45.157
12
43.192
68.3
8:40.022
14:14:28.349
13
43.067
68.5
9:23.089
14:15:11.416
14
43.239
68.3
10:06.328
14:15:54.655
15
43.162
68.4
10:49.490
14:16:37.817
16
42.896
68.8
11:32.386
14:17:20.713
17
43.159
68.4
12:15.545
14:18:03.872