https://wyniki.motoresults.pl/en/2016/Karting/ROTAX
Live!
Season 2016
2016
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Łódź Regional Championship
Silesia and Opole Cup
MXDG Cup
KTM Enduro Race Extreme
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
Other
SuperEnduro
SuperEnduro
Polish Championship
Polish Cup
Supercross
Supercross
King of Poland
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Karting
Karting
Karting
Polish Championship
ROK Cup
ROTAX Cup
Children and Youth Competition
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ Rallycross
Polish Championship
Polish Cup
OPONEO Cup
Warsaw Regional Championship
Rally
Rally
Auto Slalom
6h rally
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior Max - Final 1
2016 | Karting
|
ROTAX Cup
II Runda Pucharu Rotax MAX Challenge Poland
-
Zielona Góra
, 17 April 2016
Lechosław Dudka
Rafal Filipiak
Szymon Sudrawski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #235 Mateusz Pyłka
2 - #210 Piotr Wiśnicki
3 - #230 Nikodem Wierzbicki
4 - #281 Silvester Aleksejevas
5 - #216 Artsemi Kamenok
6 - #299 Mateusz Kaprzyk
7 - #266 Maciej Kocoń
8 - #298 Valeriia Shchygolieva
9 - #207 Piotr Świeżaczyński
10 - #233 Bogdan Volynets
11 - #244 Jan Luciński
12 - #226 Jakub Brzeziński
13 - #221 Rita Shchygolieva
14 - #237 Aleksander Młodawski
15 - #241 Mikołaj Resiak
DQ - #228 Ażuolas Eidukas
Compare laptimes with
1 - #235 Mateusz Pyłka
2 - #210 Piotr Wiśnicki
4 - #281 Silvester Aleksejevas
5 - #216 Artsemi Kamenok
6 - #299 Mateusz Kaprzyk
7 - #266 Maciej Kocoń
8 - #298 Valeriia Shchygolieva
9 - #207 Piotr Świeżaczyński
10 - #233 Bogdan Volynets
11 - #244 Jan Luciński
12 - #226 Jakub Brzeziński
13 - #221 Rita Shchygolieva
14 - #237 Aleksander Młodawski
15 - #241 Mikołaj Resiak
DQ - #228 Ażuolas Eidukas
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Mateusz Pyłka
2.291
12:20:32.127
1
57.019
65.8
59.310
12:21:29.146
+0.601
56.418
2
55.941
67.1
1:55.251
12:22:25.087
-0.450
56.391
3
55.911
67.1
2:51.162
12:23:20.998
+0.286
55.625
4
55.713
67.3
3:46.875
12:24:16.711
+0.042
55.671
5
55.845
67.2
4:42.720
12:25:12.556
-0.050
55.895
6
55.771
67.3
5:38.491
12:26:08.327
-0.085
55.856
7
56.029
67.0
6:34.520
12:27:04.356
+0.051
55.978
8
55.761
67.3
7:30.281
12:28:00.117
-0.224
55.985
9
55.904
67.1
8:26.185
12:28:56.021
+0.148
55.756
10
55.774
67.3
9:21.959
12:29:51.795
+0.122
55.652
11
55.761
67.3
10:17.720
12:30:47.556
-0.071
55.832