https://wyniki.motoresults.pl/en/2017/Karting/ROK
Live!
Season 2017
2017
Motocykle
Motocross
Motocross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Łódź Regional Championship
Gdańsk Championship
Silesia and Opole Cup
Silesia Cup
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
MACEC
Other
SuperEnduro
SuperEnduro
Polish Championship
Polish Cup
Other
Supercross
Supercross
European Championship
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Other
Race
Race
Polish Cup
Other
PitBike
PitBike
Polish Cup
Bydgoszcz Regional Championship
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Warsaw Regional Championship
Bydgoszcz Regional Championship
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Baby ROK - Final
2017 | Karting
|
ROK CUP POLAND
III Seria
-
Słomczyn
, 11 June 2017
Lechosław Dudka
Sebastian Kołakowski
Szymon Sudrawski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #7 Gleb Protasov
2 - #77 Mikołaj Kania
3 - #35 Kacper Wojdyła
4 - #97 Kacper Turoboyski
5 - #10 Antoni Derebecki
6 - #19 Franciszek Hałatnik
7 - #1 Jan Przyrowski
8 - #15 Franciszek Longota
9 - #4 Iwo Beszterda
10 - #13 Maximilian Bik
11 - #17 Łukasz Kozioł
12 - #46 Franciszek Czapla
13 - #60 Mateusz Piszczako
14 - #33 Marcel Kasprzycki
15 - #78 Franciszek Liszka
16 - #99 Adam Mądry
17 - #86 Eryk Siemieniecki
18 - #26 Jakub Bartkiewicz
19 - #61 Eryk Drzał
20 - #89 Julia Siemieniecka
21 - #44 Maksymilian Rafalik
22 - #29 Jan Grabowski
Compare laptimes with
1 - #7 Gleb Protasov
2 - #77 Mikołaj Kania
3 - #35 Kacper Wojdyła
4 - #97 Kacper Turoboyski
5 - #10 Antoni Derebecki
6 - #19 Franciszek Hałatnik
7 - #1 Jan Przyrowski
8 - #15 Franciszek Longota
9 - #4 Iwo Beszterda
10 - #13 Maximilian Bik
12 - #46 Franciszek Czapla
13 - #60 Mateusz Piszczako
14 - #33 Marcel Kasprzycki
15 - #78 Franciszek Liszka
16 - #99 Adam Mądry
17 - #86 Eryk Siemieniecki
18 - #26 Jakub Bartkiewicz
19 - #61 Eryk Drzał
20 - #89 Julia Siemieniecka
21 - #44 Maksymilian Rafalik
22 - #29 Jan Grabowski
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Gleb Protasov
3.164
15:04:43.167
1
1:04.013
67.9
1:07.177
15:05:47.180
+2.210
1:01.803
2
1:03.410
68.6
2:10.587
15:06:50.590
+2.327
1:01.083
3
1:01.482
70.7
3:12.069
15:07:52.072
+0.269
1:01.213
4
1:01.891
70.3
4:13.960
15:08:53.963
+0.962
1:00.929
5
1:01.931
70.2
5:15.891
15:09:55.894
+0.405
1:01.526
6
1:01.873
70.3
6:17.764
15:10:57.767
+1.085
1:00.788
7
1:02.130
70.0
7:19.894
15:11:59.897
+1.373
1:00.757
8
1:01.316
70.9
8:21.210
15:13:01.213
+0.586
1:00.730
9
1:01.925
70.2
9:23.135
15:14:03.138
+0.927
1:00.998