https://wyniki.motoresults.pl/en/2019/Motocross/MOWM
Live!
Season 2019
2019
Motocykle
Motocross
Motocross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Lubuskie Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Łódź Regional Championship
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
Other
SuperEnduro
SuperEnduro
Polish Championship
Polish Cup
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Polish Cup
Time Attack
Duszan Team
PitBike
PitBike
Polish Cup
Bydgoszcz Regional Championship
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Bilet na RMC International Trophy 2019
Children and Youth Competition
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
OPONEO Polish Championship
Lithuanian Championship
Race
Race
Auto Slalom
VSR
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
MX Junior - 1st Race
2019 | Motocross
|
Warmian-Masurian Regional Championship
II Runda
-
Olecko
, 11 - 12 May 2019
Paweł Kurajk
Jerzy Kępiński
Grzegorz Ostrowski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #729 Artsiom SAZANOVETS
2 - #191 Erlandas MACKONIS
3 - #202 Marcin BANDOSZ
4 - #505 Wiktor MAŁECKI
5 - #537 Konrad DĄBROWSKI
6 - #779 Aleksei NOVIKOV
7 - #910 Jakub PLEWA
8 - #77 Paskal MYHAN
9 - #503 Arkadiusz PRYK
10 - #442 Aleksander ŚWIRCZAK
11 - #89 Bartłomiej WARDA
12 - #664 Mateusz SZAFRAŃSKI
13 - #747 Bernard STASIEWICZ
14 - #58 Mateusz ŁUKASZEWICZ
15 - #115 Jakub HANUSZ
16 - #800 Filip ROGOWSKI
17 - #411 Tymoteusz WÓJCIK
18 - #711 Oliwier WICIŃSKI
19 - #105 Michał ESKA
20 - #321 Dominik KWIATKOWSKI
21 - #615 Jan SANTUS
Compare laptimes with
1 - #729 Artsiom SAZANOVETS
2 - #191 Erlandas MACKONIS
3 - #202 Marcin BANDOSZ
4 - #505 Wiktor MAŁECKI
6 - #779 Aleksei NOVIKOV
7 - #910 Jakub PLEWA
8 - #77 Paskal MYHAN
9 - #503 Arkadiusz PRYK
10 - #442 Aleksander ŚWIRCZAK
11 - #89 Bartłomiej WARDA
12 - #664 Mateusz SZAFRAŃSKI
13 - #747 Bernard STASIEWICZ
14 - #58 Mateusz ŁUKASZEWICZ
15 - #115 Jakub HANUSZ
16 - #800 Filip ROGOWSKI
17 - #411 Tymoteusz WÓJCIK
18 - #711 Oliwier WICIŃSKI
19 - #105 Michał ESKA
20 - #321 Dominik KWIATKOWSKI
21 - #615 Jan SANTUS
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Artsiom SAZANOVETS
14:29:50.766
1
1:41.432
14:35:52.207
2
1:39.975
57.6
3:21.407
14:37:32.182
+4.605
1:35.370
3
1:39.575
57.8
5:00.982
14:39:11.757
+3.990
1:35.585
4
1:37.190
59.3
6:38.172
14:40:48.947
+1.513
1:35.677
5
1:37.839
58.9
8:16.011
14:42:26.786
+1.766
1:36.073
6
1:38.926
58.2
9:54.937
14:44:05.712
+1.501
1:37.425
7
1:38.975
58.2
11:33.912
14:45:44.687
+3.277
1:35.698
8
1:38.791
58.3
13:12.703
14:47:23.478
+0.539
1:38.252
9
1:39.866
57.7
14:52.569
14:49:03.344
+2.579
1:37.287
10
1:39.631
57.8
16:32.200
14:50:42.975
+2.031
1:37.600
11
1:39.608
57.8
18:11.808
14:52:22.583
+2.284
1:37.324
12
1:41.499
56.7
19:53.307
14:54:04.082
+4.028
1:37.471
13
1:41.389
56.8
21:34.696
14:55:45.471
+5.354
1:36.035
14
1:41.369
56.8
23:16.065
14:57:26.840
+4.353
1:37.016
15
1:41.824
56.6
24:57.889
14:59:08.664
+4.120
1:37.704