https://wyniki.motoresults.pl/en/2021/Karting/ROK
Live!
Season 2021
2021
Motocykle
Motocross
Motocross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Poznań Regional Championship
Bydgoszcz Regional Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Łódź Regional Championship
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
Other
Rally
Rally
Moto Rally
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Time Attack
European Scooter Challenge
Duszan Team
MOTOSKILLS
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship
Polish Cup SM
Polish Cup OffRoad
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Autocross
Autocross
Polish Cup
Rally
Rally
Orlen Super Race
Other
Cars
Cars
POLARIS RZR Trophy
SPEED Games
Auto Slalom
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Rowery
MTB Enduro
MTB Enduro
Polish Championship
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior ROK GP - Qualifying Practice I
2021 | Karting
|
ROK CUP POLAND
III Runda
-
Bydgoszcz
, 23 - 24 July 2021
Bartosz Czarkowski
Lechosław Dudka
Szymon Sudrawski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #186 Yicheng QU
2 - #160 Mateusz PISZCZAKO
3 - #171 Adam PISZCZAKO
4 - #124 Gabriela SKROBACZ
5 - #142 Aleksander HORODYŃSKI
6 - #104 Iwo BESZTERDA
7 - #175 Bartosz GRZYWACZ
8 - #115 Aleksander WÓJCICKI
9 - #177 Mikołaj KANIA
10 - #133 Marcel KASPRZYCKI
11 - #146 Franciszek CZAPLA
12 - #119 Franciszek HAŁATNIK
13 - #167 Antoni BAL
14 - #112 Dawid ŻYDLEWSKI
15 - #168 Antoni LENART
16 - #154 Konrad CZARNECKI
17 - #164 Piotr ORZECHOWSKI
18 - #148 Maksymilian KACZOR
Compare laptimes with
1 - #186 Yicheng QU
3 - #171 Adam PISZCZAKO
4 - #124 Gabriela SKROBACZ
5 - #142 Aleksander HORODYŃSKI
6 - #104 Iwo BESZTERDA
7 - #175 Bartosz GRZYWACZ
8 - #115 Aleksander WÓJCICKI
9 - #177 Mikołaj KANIA
10 - #133 Marcel KASPRZYCKI
11 - #146 Franciszek CZAPLA
12 - #119 Franciszek HAŁATNIK
13 - #167 Antoni BAL
14 - #112 Dawid ŻYDLEWSKI
15 - #168 Antoni LENART
16 - #154 Konrad CZARNECKI
17 - #164 Piotr ORZECHOWSKI
18 - #148 Maksymilian KACZOR
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Yicheng QU
47.869
11:23:25.833
1
49.341
74.2
1:37.210
11:24:15.174
+2.350
46.991
2
45.807
79.9
2:23.017
11:25:00.981
-2.207
48.014
3
45.220
81.0
3:08.237
11:25:46.201
-1.760
46.980
4
45.409
80.6
3:53.646
11:26:31.610
+0.543
44.866
5
45.503
80.5
4:39.149
11:27:17.113
+0.883
44.620
6
47.291
77.4
5:26.440
11:28:04.404
-0.442
47.733
7
44.924
81.5
6:11.364
11:28:49.328
-0.084
45.008
8
44.612
82.1
6:55.976
11:29:33.940
-0.242
44.854
9
44.779
81.8
7:40.755
11:30:18.719
+0.015
44.764
10
44.820
81.7
8:25.575
11:31:03.539
+0.413
44.407