https://wyniki.motoresults.pl/en/2021/Karting/ROTAX
Live!
Season 2021
2021
Motocykle
Motocross
Motocross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Poznań Regional Championship
Bydgoszcz Regional Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Łódź Regional Championship
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
Other
Rally
Rally
Moto Rally
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Time Attack
European Scooter Challenge
Duszan Team
MOTOSKILLS
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship
Polish Cup SM
Polish Cup OffRoad
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Autocross
Autocross
Polish Cup
Rally
Rally
Orlen Super Race
Other
Cars
Cars
POLARIS RZR Trophy
SPEED Games
Auto Slalom
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Rowery
MTB Enduro
MTB Enduro
Polish Championship
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior Max - 4th Race
2021 | Karting
|
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
II Runda
-
Słomczyn
, 8 - 9 May 2021
Bartosz Czarkowski
Sebastian Kołakowski
Szymon Sudrawski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #251 Filip NIEWIADOMSKI
2 - #265 David AULEJTNER
3 - #209 Karol KAMIŃSKI
4 - #229 Franciszek HAŁATNIK
5 - #262 Colin WAŻNY
6 - #297 Kacper TUROBOYSKI
7 - #210 Antoni DEREBECKI
8 - #232 Aleksander HORODYŃSKI
9 - #219 Tomasz IBSEN
10 - #227 Oliwier KOBIELA
11 - #218 Mika YEGOROV
12 - #253 Miłosz ŻUCHOWSKI
13 - #252 Łukasz GRABOWSKI
14 - #202 Mateusz RAJWA
15 - #299 Patryk GACKA
16 - #239 Aleksander KRZESZOWSKI
17 - #242 Dawid ŻYDLEWSKI
18 - #298 Miłosz CIEŚLIK
19 - #222 Dominik ZIEMSKI
20 - #286 Yicheng QU
Compare laptimes with
2 - #265 David AULEJTNER
3 - #209 Karol KAMIŃSKI
4 - #229 Franciszek HAŁATNIK
5 - #262 Colin WAŻNY
6 - #297 Kacper TUROBOYSKI
7 - #210 Antoni DEREBECKI
8 - #232 Aleksander HORODYŃSKI
9 - #219 Tomasz IBSEN
10 - #227 Oliwier KOBIELA
11 - #218 Mika YEGOROV
12 - #253 Miłosz ŻUCHOWSKI
13 - #252 Łukasz GRABOWSKI
14 - #202 Mateusz RAJWA
15 - #299 Patryk GACKA
16 - #239 Aleksander KRZESZOWSKI
17 - #242 Dawid ŻYDLEWSKI
18 - #298 Miłosz CIEŚLIK
19 - #222 Dominik ZIEMSKI
20 - #286 Yicheng QU
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
David AULEJTNER
1.850
14:13:26.087
1
55.087
78.9
56.937
14:14:21.174
-0.313
55.400
2
54.385
80.0
1:51.322
14:15:15.559
+0.059
54.326
3
53.757
80.9
2:45.079
14:16:09.316
+0.115
53.642
4
53.626
81.1
3:38.705
14:17:02.942
+0.295
53.331
5
53.068
81.9
4:31.773
14:17:56.010
+0.095
52.973
6
52.792
82.4
5:24.565
14:18:48.802
+0.132
52.660
7
52.530
82.8
6:17.095
14:19:41.332
+0.043
52.487
8
52.400
83.0
7:09.495
14:20:33.732
+0.119
52.281
9
52.275
83.2
8:01.770
14:21:26.007
+0.046
52.229
10
52.120
83.4
8:53.890
14:22:18.127
-0.039
52.159
11
52.152
83.4
9:46.042
14:23:10.279
+0.065
52.087
12
52.123
83.4
10:38.165
14:24:02.402
-0.020
52.143
13
52.449
82.9
11:30.614
14:24:54.851
-1.439
53.888