https://wyniki.motoresults.pl/en/2023/Karting/ROK
Live!
Season 2023
2023
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Lubuskie Championship
Bydgoszcz Regional Championship
German Championship
Land's Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Silesia and Opole Cup
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
Other
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia Championship
Time Attack
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Polish Cup SM
Polish Cup OffRoad
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Rallycross Cup
Autocross
Autocross
Polish Cup
Rally
Rally
ULTRA4 Europe
Super Rally
Orlen Super Race
Other
Cars
Cars
SPEED Games
International Student Competition
Auto Slalom
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Other
Rowery
MTB Enduro
MTB Enduro
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Senior ROK GP - 2nd Race
2023 | Karting
|
ROK CUP POLAND
II Runda
-
Toruń
, 29 - 30 April 2023
Michał Fijałkowski
Marcin Kuźmiński
Szymon Sudrawski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #227 Oliwier KOBIELA
2 - #246 Franciszek CZAPLA
3 - #203 Piotr ORZECHOWSKI
4 - #499 Antoni BAL
5 - #225 Antoni LENART
6 - #226 Colin WAŻNY
7 - #267 Jan WĄŻ-AMBROŻEWICZ
8 - #454 Konrad CZARNECKI
9 - #255 Tomasz KWIATKOWSKI
10 - #222 Aleksander RUTA
11 - #477 Daniel ZAJĄC
12 - #261 Ewa BANACH
Compare laptimes with
1 - #227 Oliwier KOBIELA
2 - #246 Franciszek CZAPLA
3 - #203 Piotr ORZECHOWSKI
5 - #225 Antoni LENART
6 - #226 Colin WAŻNY
7 - #267 Jan WĄŻ-AMBROŻEWICZ
8 - #454 Konrad CZARNECKI
9 - #255 Tomasz KWIATKOWSKI
10 - #222 Aleksander RUTA
11 - #477 Daniel ZAJĄC
12 - #261 Ewa BANACH
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Oliwier KOBIELA
2.057
16:36:34.209
1
54.637
68.3
56.694
16:37:28.846
+0.642
53.995
2
52.905
70.6
1:49.599
16:38:21.751
+0.098
52.807
3
52.240
71.5
2:41.839
16:39:13.991
+0.241
51.999
4
51.832
72.0
3:33.671
16:40:05.823
+0.461
51.371
5
51.521
72.5
4:25.192
16:40:57.344
+0.350
51.171
6
51.483
72.5
5:16.675
16:41:48.827
+0.627
50.856
7
51.315
72.8
6:07.990
16:42:40.142
+0.464
50.851
8
51.198
72.9
6:59.188
16:43:31.340
+0.607
50.591
9
51.368
72.7
7:50.556
16:44:22.708
+0.753
50.615
10
51.233
72.9
8:41.789
16:45:13.941
+0.685
50.548
11
51.266
72.8
9:33.055
16:46:05.207
+0.799
50.467
12
50.841
73.4
10:23.896
16:46:56.048
+0.247
50.594
13
50.959
73.3
11:14.855
16:47:47.007
+0.517
50.442
14
51.048
73.1
12:05.903
16:48:38.055
+0.565
50.483