https://wyniki.motoresults.pl/en/2023/Wy%C5%9Bcigi/DT
Live!
Season 2023
2023
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Lubuskie Championship
Bydgoszcz Regional Championship
German Championship
Land's Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Silesia and Opole Cup
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
Other
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia Championship
Time Attack
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Polish Cup SM
Polish Cup OffRoad
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Rallycross Cup
Autocross
Autocross
Polish Cup
Rally
Rally
ULTRA4 Europe
Super Rally
Orlen Super Race
Other
Cars
Cars
SPEED Games
International Student Competition
Auto Slalom
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Other
Rowery
MTB Enduro
MTB Enduro
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
PitBike Junior - Qualifying practice II
2023 | Wyścigi
|
Moto Silesia Championship
Runda 1 - Dzień 1
-
Radom
, 22 April 2023
Szymon Wilk
Jacek Szlachta
Miłosz Ostrowski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #120 Olaf KOZŁOWSKI
2 - #773 Jan BABIARZ
3 - #75 Antoni GURAL
4 - #52 Matej SMETANA
5 - #24 Natalia SROKA
6 - #44 Wojciech TABOR
7 - #858 Igor BAJTEK
8 - #690 Franek MYNARSKI
9 - #50 Maciej WILGOCKI
10 - #22 Maksymilian JUSKOWIAK
11 - #901 Feliks KRASZEWSKI
12 - #275 Ksawery GASIK
13 - #25 Hanna SROKA
14 - #10 Jan WITEK
15 - #40 Filip FIRMANTY
16 - #917 Piotr CHUDALA
17 - #546 Leon JANIK
Compare laptimes with
1 - #120 Olaf KOZŁOWSKI
2 - #773 Jan BABIARZ
3 - #75 Antoni GURAL
4 - #52 Matej SMETANA
6 - #44 Wojciech TABOR
7 - #858 Igor BAJTEK
8 - #690 Franek MYNARSKI
9 - #50 Maciej WILGOCKI
10 - #22 Maksymilian JUSKOWIAK
11 - #901 Feliks KRASZEWSKI
12 - #275 Ksawery GASIK
13 - #25 Hanna SROKA
14 - #10 Jan WITEK
15 - #40 Filip FIRMANTY
16 - #917 Piotr CHUDALA
17 - #546 Leon JANIK
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Olaf KOZŁOWSKI
15.403
11:15:26.513
1
54.951
55.7
1:10.354
11:16:21.464
+6.962
47.989
2
45.003
68.0
1:55.357
11:17:06.467
+5.600
39.403
3
43.486
70.4
2:38.843
11:17:49.953
+4.557
38.929
4
43.094
71.0
3:21.937
11:18:33.047
+3.421
39.673
5
44.235
69.2
4:06.172
11:19:17.282
+4.733
39.502
6
46.294
66.1
4:52.466
11:20:03.576
+7.712
38.582
7
46.439
65.9
5:38.905
11:20:50.015
+5.405
41.034
8
44.814
68.3
6:23.719
11:21:34.829
+2.770
42.044
9
47.735
64.1
7:11.454
11:22:22.564
+8.180
39.555
10
43.542
70.3
7:54.996
11:23:06.106
+4.824
38.718
11
46.525
65.8
8:41.521
11:23:52.631
+5.823
40.702
12
45.435
67.3
9:26.956
11:24:38.066
-0.622
46.057
13
44.862
68.2
10:11.818
11:25:22.928
-43.751
1:28.613
14
46.432
65.9
10:58.250
11:26:09.360
+7.426
39.006
15
46.508
65.8
11:44.758
11:26:55.868
+7.052
39.456
16
44.637
68.6
12:29.395
11:27:40.505
+2.605
42.032
17
41.959
72.9
13:11.354
11:28:22.464
-6.904
48.863