https://wyniki.motoresults.pl/ru/2018/Karting/ROTAX
Live!
Season 2018
2018
Motocykle
Motocross
Motocross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Łódź Regional Championship
IPONE Cross Country Series
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
Other
SuperEnduro
SuperEnduro
Polish Championship
Polish Cup
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Polish Cup
Time Attack
PitBike
PitBike
Polish Cup
Bydgoszcz Regional Championship
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
IAME Series Poland
Children and Youth Competition
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
OPONEO Polish Championship
Lithuanian Championship
Baltic Series Rallycross Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior Max - 2nd qualifying heat
2018 | Karting
|
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
IV Seria & II Seria Nordic Challenge
-
Słomczyn
, 22 июля 2018
Sebastian Pawełkiewicz
Sebastian Kołakowski
Szymon Sudrawski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #55 Karl-Markus Sei
2 - #50 Maksim Turiev
3 - #144 Miska Kaskinen
4 - #328 Matteo Richter
5 - #204 Karol Kręt
6 - #235 Adam Szydłowski
7 - #277 Igor Drożyński
8 - #11 Yaraslau Siamashka
9 - #59 Johann Vain
10 - #33 Alexej Savin
11 - #7 Hugo Arendi
12 - #81 Mikus Jasevics
13 - #232 Stig Righult
14 - #29 Miro Halikka
15 - #233 Mariusz Nowicki
16 - #257 Ferapont Barinov
17 - #237 Aleksander Młodawski
18 - #202 Kornelia Olkucka
19 - #255 Dawid Maślakiewicz
20 - #309 Andreja Vibriantyte
DQ - #239 Vyacheslav Gutak
Сравни время кругов с
1 - #55 Karl-Markus Sei
2 - #50 Maksim Turiev
3 - #144 Miska Kaskinen
5 - #204 Karol Kręt
6 - #235 Adam Szydłowski
7 - #277 Igor Drożyński
8 - #11 Yaraslau Siamashka
9 - #59 Johann Vain
10 - #33 Alexej Savin
11 - #7 Hugo Arendi
12 - #81 Mikus Jasevics
13 - #232 Stig Righult
14 - #29 Miro Halikka
15 - #233 Mariusz Nowicki
16 - #257 Ferapont Barinov
17 - #237 Aleksander Młodawski
18 - #202 Kornelia Olkucka
19 - #255 Dawid Maślakiewicz
20 - #309 Andreja Vibriantyte
DQ - #239 Vyacheslav Gutak
Круг
Время
Скорость [км/ч]
Время гонки
Час
Другие
Karl-Markus Sei
1.205
15:19:16.703
1
55.532
78.3
56.737
15:20:12.235
+1.039
54.493
2
54.560
79.7
1:51.297
15:21:06.795
+0.815
53.745
3
54.041
80.5
2:45.338
15:22:00.836
+0.354
53.687
4
54.161
80.3
3:39.499
15:22:54.997
+0.628
53.533
5
53.420
81.4
4:32.919
15:23:48.417
+0.079
53.341
6
53.167
81.8
5:26.086
15:24:41.584
-0.037
53.204
7
53.121
81.9
6:19.207
15:25:34.705
+0.131
52.990
8
53.138
81.8
7:12.345
15:26:27.843
-0.052
53.190
9
52.950
82.1
8:05.295
15:27:20.793
-0.151
53.101
10
52.900
82.2
8:58.195
15:28:13.693
-0.219
53.119
11
53.037
82.0
9:51.232
15:29:06.730
+0.119
52.918