https://wyniki.motoresults.pl/ru/2023/Karting/ROK
Live!
Season 2023
2023
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Чампионат Любуского Округа
Bydgoszcz Regional Championship
German Championship
Land's Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Кубок Силезии и Опольской области
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
Other
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia Championship
Time Attack
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Кубок Польши Супермото
Кубок Польши - Кросс Кантри
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Rallycross Cup
Autocross
Autocross
Polish Cup
Rally
Rally
ULTRA4 Europe
Super Rally
Orlen Super Race
Other
Машины
Машины
СПИД Геймс
International Student Competition
Авто Слалом
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Other
Rowery
MTB Ендуро
MTB Ендуро
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior ROK - Гонка 2
2023 | Karting
|
ROK CUP POLAND
I Runda
-
Toruń
, 1 - 2 апреля 2023
Przemysław Gawlicki
Marcin Kuźmiński
Szymon Sudrawski
Results
Decisions
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #146 Franciszek CZAPLA
2 - #101 Antoni KOSIBA
3 - #163 Morgan KNUDSEN
4 - #142 Aleksander HORODYŃSKI
5 - #133 Marcel KASPRZYCKI
6 - #123 Marek PIÓRKOWSKI
7 - #111 Marcel MATYJEWICZ
8 - #155 Antoni MAKUCH
9 - #141 Karol NIEMCZYK
10 - #121 Dawid SZYMAŃSKI
11 - #102 Kacper BONDER
12 - #114 Marcin DOKUCKI
13 - #113 Vanessa POECKH
14 - #147 Jakub LIZAK
15 - #117 Piotr MAŁUSZYŃSKI
16 - #122 Julia ANGELARD
17 - #188 Oskar HILDEBRAŃSKI
18 - #166 Vincent LEWICKI
19 - #162 Colin WAŻNY
Сравни время кругов с
1 - #146 Franciszek CZAPLA
3 - #163 Morgan KNUDSEN
4 - #142 Aleksander HORODYŃSKI
5 - #133 Marcel KASPRZYCKI
6 - #123 Marek PIÓRKOWSKI
7 - #111 Marcel MATYJEWICZ
8 - #155 Antoni MAKUCH
9 - #141 Karol NIEMCZYK
10 - #121 Dawid SZYMAŃSKI
11 - #102 Kacper BONDER
12 - #114 Marcin DOKUCKI
13 - #113 Vanessa POECKH
14 - #147 Jakub LIZAK
15 - #117 Piotr MAŁUSZYŃSKI
16 - #122 Julia ANGELARD
17 - #188 Oskar HILDEBRAŃSKI
18 - #166 Vincent LEWICKI
19 - #162 Colin WAŻNY
Круг
Время
Скорость [км/ч]
Время гонки
Час
Другие
Franciszek CZAPLA
1.739
17:15:45.122
1
53.501
69.8
55.240
17:16:38.623
+1.245
52.256
2
51.818
72.0
1:47.058
17:17:30.441
+0.362
51.456
3
51.304
72.8
2:38.362
17:18:21.745
+0.203
51.101
4
51.104
73.1
3:29.466
17:19:12.849
+0.242
50.862
5
51.093
73.1
4:20.559
17:20:03.942
+0.219
50.874
6
50.931
73.3
5:11.490
17:20:54.873
-0.005
50.936
7
50.937
73.3
6:02.427
17:21:45.810
+0.176
50.761
8
51.007
73.2
6:53.434
17:22:36.817
+0.325
50.682
9
50.932
73.3
7:44.366
17:23:27.749
+0.228
50.704
10
50.925
73.3
8:35.291
17:24:18.674
+0.168
50.757
11
50.774
73.5
9:26.065
17:25:09.448
+0.068
50.706
12
50.758
73.5
10:16.823
17:26:00.206
+0.064
50.694
13
50.747
73.6
11:07.570
17:26:50.953
+0.041
50.706
14
51.557
72.4
11:59.127
17:27:42.510
+0.926
50.631