https://wyniki.motoresults.pl/ru/2023/Karting/ROTAX
Live!
Season 2023
2023
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Чампионат Любуского Округа
Bydgoszcz Regional Championship
German Championship
Land's Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Кубок Силезии и Опольской области
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
Other
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia Championship
Time Attack
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Кубок Польши Супермото
Кубок Польши - Кросс Кантри
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Rallycross Cup
Autocross
Autocross
Polish Cup
Rally
Rally
ULTRA4 Europe
Super Rally
Orlen Super Race
Other
Машины
Машины
СПИД Геймс
International Student Competition
Авто Слалом
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Other
Rowery
MTB Ендуро
MTB Ендуро
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior Max - Гонка 2
2023 | Karting
|
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
III Runda
-
Bydgoszcz
, 3 - 4 июня 2023
Piotr Mika
Lechosław Dudka
Szymon Sudrawski
Results
Starting grid
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #232 Aleksander HORODYŃSKI
2 - #279 Franciszek CEGIELSKI
3 - #284 Jan STENCEL
4 - #211 Oliwier CHŁOPEK
5 - #285 Franciszek SULIMA
6 - #207 Adam SYDOR
7 - #212 Jakub KIWALSKI
8 - #271 Patryk MICHALIK
9 - #267 Maksymilian LUPA
10 - #204 Kacper SITKO
11 - #246 Igor KUCZYŃSKI
12 - #222 Aleksander MROZIK
13 - #288 Maksymilian NOWAK
14 - #260 Karol KALISZ
15 - #217 Natalia MACHAJ
16 - #223 Nikodem PIĄTEK
17 - #224 Oskar GAŁAN
18 - #201 Alan KLUZA
DQ - #208 Amelia WYSZOMIRSKA
Сравни время кругов с
1 - #232 Aleksander HORODYŃSKI
2 - #279 Franciszek CEGIELSKI
3 - #284 Jan STENCEL
4 - #211 Oliwier CHŁOPEK
5 - #285 Franciszek SULIMA
6 - #207 Adam SYDOR
7 - #212 Jakub KIWALSKI
8 - #271 Patryk MICHALIK
9 - #267 Maksymilian LUPA
10 - #204 Kacper SITKO
11 - #246 Igor KUCZYŃSKI
12 - #222 Aleksander MROZIK
13 - #288 Maksymilian NOWAK
15 - #217 Natalia MACHAJ
16 - #223 Nikodem PIĄTEK
17 - #224 Oskar GAŁAN
18 - #201 Alan KLUZA
DQ - #208 Amelia WYSZOMIRSKA
Круг
Время
Скорость [км/ч]
Время гонки
Час
Другие
Aleksander HORODYŃSKI
3.422
16:50:14.959
1
50.691
72.2
54.113
16:51:05.650
+3.297
47.394
2
47.742
76.7
1:41.855
16:51:53.392
+1.302
46.440
3
49.182
74.4
2:31.037
16:52:42.574
+3.006
46.176
4
47.104
77.7
3:18.141
16:53:29.678
+1.046
46.058
5
46.699
78.4
4:04.840
16:54:16.377
+0.996
45.703
6
46.742
78.3
4:51.582
16:55:03.119
+1.208
45.534
7
46.590
78.6
5:38.172
16:55:49.709
+1.284
45.306
8
46.433
78.8
6:24.605
16:56:36.142
+1.112
45.321
9
46.334
79.0
7:10.939
16:57:22.476
+1.201
45.133
10
46.508
78.7
7:57.447
16:58:08.984
+1.488
45.020
11
46.744
78.3
8:44.191
16:58:55.728
+1.742
45.002
12
46.590
78.6
9:30.781
16:59:42.318
+1.549
45.041
13
46.335
79.0
10:17.116
17:00:28.653
+1.339
44.996
14
46.398
78.9
11:03.514
17:01:15.051
+1.387
45.011
15
46.396
78.9
11:49.910
17:02:01.447
+1.513
44.883