https://wyniki.motoresults.pl/ru/2023/Supermoto/PP
Live!
Season 2023
2023
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Чампионат Любуского Округа
Bydgoszcz Regional Championship
German Championship
Land's Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Кубок Силезии и Опольской области
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
Other
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia Championship
Time Attack
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Кубок Польши Супермото
Кубок Польши - Кросс Кантри
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Rallycross Cup
Autocross
Autocross
Polish Cup
Rally
Rally
ULTRA4 Europe
Super Rally
Orlen Super Race
Other
Машины
Машины
СПИД Геймс
International Student Competition
Авто Слалом
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Other
Rowery
MTB Ендуро
MTB Ендуро
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
C4 - Квалификационная тренировка
2023 | Supermoto
|
Polish Cup
V Runda
-
Słomczyn
, 3 сентября 2023
Piotr Podemski
Andrzej Kamiński
Miłosz Ostrowski
Official results
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #11 Jarosław JAKUBOWSKI
2 - #4 Tomasz JAGIELSKI
3 - #502 Marcin BURZYŃSKI
4 - #44 Zenon WSZOŁA
5 - #131 Szymon GŁADYSIAK
6 - #22 Daniel BUKOWSKI
7 - #432 Kamil MEKA
8 - #848 Adam JASZCZAK
9 - #818 Maciej BIELAS
10 - #45 Damian BIELASZEWSKI
11 - #241 Łukasz CIEŚLEWSKI
12 - #17 Jarosław WITKIEWICZ
13 - #606 Aleksandra KOTOWSKA
14 - #88 Maxim IVASSENKO
Сравни время кругов с
1 - #11 Jarosław JAKUBOWSKI
2 - #4 Tomasz JAGIELSKI
3 - #502 Marcin BURZYŃSKI
4 - #44 Zenon WSZOŁA
5 - #131 Szymon GŁADYSIAK
6 - #22 Daniel BUKOWSKI
7 - #432 Kamil MEKA
8 - #848 Adam JASZCZAK
9 - #818 Maciej BIELAS
10 - #45 Damian BIELASZEWSKI
11 - #241 Łukasz CIEŚLEWSKI
13 - #606 Aleksandra KOTOWSKA
14 - #88 Maxim IVASSENKO
Круг
Время
Скорость [км/ч]
Время гонки
Час
Другие
Jarosław JAKUBOWSKI
5:00.902
10:05:01.346
1
1:06.400
71.0
6:07.302
10:06:07.746
+0.520
1:05.880
2
1:04.088
73.5
7:11.390
10:07:11.834
+4.531
59.557
3
1:03.816
73.8
8:15.206
10:08:15.650
+4.859
58.957
4
1:04.839
72.7
9:20.045
10:09:20.489
-1:13.162
2:18.001
5
1:02.204
75.8
10:22.249
10:10:22.693
+3.351
58.853
6
1:02.338
75.6
11:24.587
10:11:25.031
+4.320
58.018
7
2:01.922
38.7
13:26.509
10:13:26.953
+1:03.461
58.461
8
1:02.861
75.0
14:29.370
10:14:29.814
+1.669
1:01.192
9
1:04.186
73.4
15:33.556
10:15:34.000
-2:18.770
3:22.956
10
1:02.581
75.3
16:36.137
10:16:36.581
+2.442
1:00.139
11
1:01.998
76.0
17:38.135
10:17:38.579
+4.630
57.368
12
1:02.252
75.7
18:40.387
10:18:40.831