https://wyniki.motoresults.pl/en/2019/PitBike/PP
Live!
Season 2019
2019
Motocykle
Motocross
Motocross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Lubuskie Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Łódź Regional Championship
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
Other
SuperEnduro
SuperEnduro
Polish Championship
Polish Cup
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Polish Cup
Time Attack
Duszan Team
PitBike
PitBike
Polish Cup
Bydgoszcz Regional Championship
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Bilet na RMC International Trophy 2019
Children and Youth Competition
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
OPONEO Polish Championship
Lithuanian Championship
Race
Race
Auto Slalom
VSR
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
STOCK 90 - 2nd Race
2019 | PitBike
|
Polish Cup
IV Runda
-
Bydgoszcz
, 31 August 2019
Bartosz Zwolanowski
Łukasz Pawlikowski
Miłosz Ostrowski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #993 Igor TESKE
2 - #96 Jakub STANKIEWICZ
3 - #489 Bartosz DEREK
4 - #552 Jeremiasz WOJCIECHOWSKI
5 - #270 Hubert GRABOWSKI
6 - #599 Bartosz BAMBECKI
7 - #56 Kornel FRYC
8 - #20 Stanisław BRYŁA
9 - #500 Michał BURZYŃSKI
10 - #110 Antonina ROGALSKA
11 - #247 Tomasz RACZEK
12 - #515 Zuzia LEWANDOWSKA
13 - #121 Maksymilian PAWEŁCZAK
14 - #529 Adrian KOZŁOWSKI
15 - #905 Mateusz KIJOWSKI
16 - #933 Patryk MARKWITZ
17 - #99 Liliana IRZYK
DNF - #98 Maksymilian PALMOWSKI
Compare laptimes with
2 - #96 Jakub STANKIEWICZ
3 - #489 Bartosz DEREK
4 - #552 Jeremiasz WOJCIECHOWSKI
5 - #270 Hubert GRABOWSKI
6 - #599 Bartosz BAMBECKI
7 - #56 Kornel FRYC
8 - #20 Stanisław BRYŁA
9 - #500 Michał BURZYŃSKI
10 - #110 Antonina ROGALSKA
11 - #247 Tomasz RACZEK
12 - #515 Zuzia LEWANDOWSKA
13 - #121 Maksymilian PAWEŁCZAK
14 - #529 Adrian KOZŁOWSKI
15 - #905 Mateusz KIJOWSKI
16 - #933 Patryk MARKWITZ
17 - #99 Liliana IRZYK
DNF - #98 Maksymilian PALMOWSKI
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Jakub STANKIEWICZ
15:37:50.119
1.260
15:40:38.987
1
1:00.759
60.3
1:02.019
15:41:39.746
-1.018
1:01.777
2
58.441
62.6
2:00.460
15:42:38.187
-1.202
59.643
3
58.809
62.3
2:59.269
15:43:36.996
-0.886
59.695
4
58.510
62.6
3:57.779
15:44:35.506
-1.463
59.973
5
58.337
62.8
4:56.116
15:45:33.843
-1.775
1:00.112
6
59.146
61.9
5:55.262
15:46:32.989
-0.713
59.859
7
59.607
61.4
6:54.869
15:47:32.596
-0.269
59.876
8
58.809
62.3
7:53.678
15:48:31.405
-1.501
1:00.310
9
59.851
61.2
8:53.529
15:49:31.256
+0.054
59.797
10
58.690
62.4
9:52.219
15:50:29.946
-2.102
1:00.792
11
1:00.438
60.6
10:52.657
15:51:30.384
+0.101
1:00.337