https://wyniki.motoresults.pl/en/2011/Cross-Country/PP
Live!
Season 2011
2011
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Open Lublin Regional Championship
Other
Quadcross
Quadcross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Cross Country
Cross Country
European Cup
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Łódź Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Opole regional Cup
Other
Enduro
Enduro
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Championship
Polish Cup
GKSK Cup
ROK Cup
ROTAX Cup
Zone Karting Championship
Easykart Cup
KIA LOTOS Race
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Rally
Rally
BMW Challenge
Other
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior - 2nd Race
2011 | Cross Country
|
Polish Cup
Puchar Polski I i II Runda
-
Bogdanka
, 10 April 2011
Marek Sikora
Lech Wiśniewski
Grzegorz Ostrowski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #265 Andrzej Luberda
2 - #25 Konrad Lasocki
3 - #154 Jakub Maślany
4 - #415 Paweł Baracz
5 - #19 Daniel Masiak
6 - #252 Paweł Rybiński
7 - #911 Kamil Bigaj
8 - #251 Dawid Suchowiecki
9 - #822 Kacper Gorzelnicki
10 - #196 Arkadiusz Stasiełuk
11 - #113 Sebastian Witkowski
12 - #165 Michał Lasocki
13 - #350 Przemysław Klepacki
14 - #160 Kacper Bazydło
15 - #513 Antoni Pientka
16 - #5 Patryk Bździkot
17 - #211 Roland Misztal
18 - #135 Arkadiusz Turek
19 - #248 Kamil Cembała
20 - #143 Gabriel Wdowiarz
21 - #167 PAweł Tokarski
22 - #310 Bartłomiej Wojtasiewicz
23 - #162 Kamil Zwolak
24 - #230 Mariusz Wróblewski
25 - #164 Karol Malarczyk
26 - #197 Kinga Gajewska
27 - #138 Maciej Stachura
Compare laptimes with
1 - #265 Andrzej Luberda
2 - #25 Konrad Lasocki
3 - #154 Jakub Maślany
4 - #415 Paweł Baracz
5 - #19 Daniel Masiak
6 - #252 Paweł Rybiński
7 - #911 Kamil Bigaj
8 - #251 Dawid Suchowiecki
9 - #822 Kacper Gorzelnicki
10 - #196 Arkadiusz Stasiełuk
11 - #113 Sebastian Witkowski
12 - #165 Michał Lasocki
13 - #350 Przemysław Klepacki
14 - #160 Kacper Bazydło
15 - #513 Antoni Pientka
16 - #5 Patryk Bździkot
18 - #135 Arkadiusz Turek
19 - #248 Kamil Cembała
20 - #143 Gabriel Wdowiarz
21 - #167 PAweł Tokarski
22 - #310 Bartłomiej Wojtasiewicz
23 - #162 Kamil Zwolak
24 - #230 Mariusz Wróblewski
25 - #164 Karol Malarczyk
26 - #197 Kinga Gajewska
27 - #138 Maciej Stachura
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Andrzej Luberda
1
13:23.826
14:31:13.237
2
10:09.658
41.3
23:33.484
14:41:22.895
+51.007
9:18.651
3
10:05.436
41.6
33:38.920
14:51:28.331
+57.016
9:08.420
4
9:59.744
42.0
43:38.664
15:01:28.075
+55.546
9:04.198
5
11:08.354
37.7
54:47.018
15:12:36.429
+2:07.403
9:00.951
6
10:23.643
40.4
1:05:10.661
15:23:00.072
+1:05.335
9:18.308
7
10:42.844
39.2
1:15:53.505
15:33:42.916
+1:27.895
9:14.949
8
10:50.880
38.7
1:26:44.385
15:44:33.796
+1:37.746
9:13.134