https://wyniki.motoresults.pl/en/2016/Motocross/MSPD
Live!
Season 2016
2016
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Łódź Regional Championship
Silesia and Opole Cup
MXDG Cup
KTM Enduro Race Extreme
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
Other
SuperEnduro
SuperEnduro
Polish Championship
Polish Cup
Supercross
Supercross
King of Poland
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Karting
Karting
Karting
Polish Championship
ROK Cup
ROTAX Cup
Children and Youth Competition
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ Rallycross
Polish Championship
Polish Cup
OPONEO Cup
Warsaw Regional Championship
Rally
Rally
Auto Slalom
6h rally
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
MX Masters - 2nd Race
2016 | Motocross
|
Southern Poland Championship
Mistrzostwa Strefy Polski Południowej II Runda
-
Ostrowiec Świętokrzyski
, 17 April 2016
Grzegorz Rybus
Tomasz Kosiak
Grzegorz Ostrowski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #5 Konstantin Utkin
2 - #6 Sławomir Milczarek
3 - #320 Tomasz Zych
4 - #9 Marek Jaskulski
5 - #153 Tomasz DRÓŻDŻ
6 - #332 Andrzej SEREMET
7 - #90 Dariusz Strzelecki
8 - #2 Janusz Śpiewok
9 - #67. Olexandr Gaydar
10 - #103 Michał Korpas
11 - #57 Roman Kapela
12 - #67 Piotr Morawski
13 - #707 Robert Michalski
14 - #715 Arkadiusz Leszek
15 - #619 Sławomir Suchorowski
16 - #719 Grzegorz Dziekan
17 - #665 Tomasz DRÓŻDŻ
18 - #101 Dariusz Kołodziejak
19 - #7 Roman Panek
20 - #299 Zbigniew Kaczor
21 - #85 Adam Surzyn
22 - #775 Roman Tarasevych
23 - #191 Grzegorz Rusin
Compare laptimes with
1 - #5 Konstantin Utkin
2 - #6 Sławomir Milczarek
3 - #320 Tomasz Zych
4 - #9 Marek Jaskulski
5 - #153 Tomasz DRÓŻDŻ
6 - #332 Andrzej SEREMET
7 - #90 Dariusz Strzelecki
8 - #2 Janusz Śpiewok
9 - #67. Olexandr Gaydar
10 - #103 Michał Korpas
11 - #57 Roman Kapela
13 - #707 Robert Michalski
14 - #715 Arkadiusz Leszek
15 - #619 Sławomir Suchorowski
16 - #719 Grzegorz Dziekan
17 - #665 Tomasz DRÓŻDŻ
18 - #101 Dariusz Kołodziejak
19 - #7 Roman Panek
20 - #299 Zbigniew Kaczor
21 - #85 Adam Surzyn
22 - #775 Roman Tarasevych
23 - #191 Grzegorz Rusin
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Konstantin Utkin
50.549
17:32:07.765
1
1:54.371
47.2
2:44.920
17:34:02.136
+7.285
1:47.086
2
1:55.707
46.7
4:40.627
17:35:57.843
+8.161
1:47.546
3
1:56.547
46.3
6:37.174
17:37:54.390
+7.507
1:49.040
4
1:56.707
46.3
8:33.881
17:39:51.097
+8.813
1:47.894
5
1:57.465
46.0
10:31.346
17:41:48.562
+5.738
1:51.727
6
1:57.968
45.8
12:29.314
17:43:46.530
+3.925
1:54.043
7
2:01.895
44.3
14:31.209
17:45:48.425
+12.778
1:49.117
8
2:00.027
45.0
16:31.236
17:47:48.452
+9.781
1:50.246
9
2:04.469
43.4
18:35.705
17:49:52.921
+11.266
1:53.203
10
2:00.320
44.9
20:36.025
17:51:53.241
+7.207
1:53.113