https://wyniki.motoresults.pl/en/2021/Motocross/MSPZ
Live!
Season 2021
2021
Motocykle
Motocross
Motocross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Poznań Regional Championship
Bydgoszcz Regional Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Łódź Regional Championship
Other
Enduro
Enduro
Polish Championship
Polish Cup
Other
Rally
Rally
Moto Rally
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Time Attack
European Scooter Challenge
Duszan Team
MOTOSKILLS
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship
Polish Cup SM
Polish Cup OffRoad
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Autocross
Autocross
Polish Cup
Rally
Rally
Orlen Super Race
Other
Cars
Cars
POLARIS RZR Trophy
SPEED Games
Auto Slalom
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Rowery
MTB Enduro
MTB Enduro
Polish Championship
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
MX Junior - 2nd Race
2021 | Motocross
|
Western Poland Championship
III Runda
-
Nowogard
, 26 - 27 June 2021
Andrzej Gaszewski
Jarosław Hołubowski
Grzegorz Ostrowski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #84 Jakub KOWALSKI
2 - #62 Łukasz RYCZEK
3 - #102 Kacper STOKOWSKI
4 - #113 Norbert JENGLIK
5 - #999 Tomasz ŚMIŁOWSKI
6 - #73 Jakub SZYMAŃSKI
7 - #203 Kacper BŁASZAK
8 - #468 Paweł ZARZECKI
9 - #68 Mateusz DĘGA
10 - #250 Mikołaj ARTYM
11 - #28 Gabriel GLINKA
12 - #40 Eryk BORECKI
13 - #137 Mikołaj KOWALIK
14 - #232 Patryk REKMAN
15 - #206 Oskar CHOJNACKI
16 - #37 Maksymilian JANIK
17 - #404 Dawid DANIELEWSKI
18 - #51 Karol SOKÓLSKI
Compare laptimes with
1 - #84 Jakub KOWALSKI
2 - #62 Łukasz RYCZEK
3 - #102 Kacper STOKOWSKI
4 - #113 Norbert JENGLIK
6 - #73 Jakub SZYMAŃSKI
7 - #203 Kacper BŁASZAK
8 - #468 Paweł ZARZECKI
9 - #68 Mateusz DĘGA
10 - #250 Mikołaj ARTYM
11 - #28 Gabriel GLINKA
12 - #40 Eryk BORECKI
13 - #137 Mikołaj KOWALIK
14 - #232 Patryk REKMAN
15 - #206 Oskar CHOJNACKI
16 - #37 Maksymilian JANIK
17 - #404 Dawid DANIELEWSKI
18 - #51 Karol SOKÓLSKI
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Jakub KOWALSKI
15:33:41.388
1
2:11.066
15:38:23.435
2
1:56.115
54.3
4:07.181
15:40:19.550
+6.953
1:49.162
3
1:54.737
54.9
6:01.918
15:42:14.287
+4.312
1:50.425
4
1:53.275
55.6
7:55.193
15:44:07.562
+2.452
1:50.823
5
1:53.351
55.6
9:48.544
15:46:00.913
+0.947
1:52.404
6
1:53.326
55.6
11:41.870
15:47:54.239
+1.191
1:52.135
7
2:00.491
52.3
13:42.361
15:49:54.730
+7.840
1:52.651
8
1:56.514
54.1
15:38.875
15:51:51.244
+3.867
1:52.647
9
1:54.937
54.8
17:33.812
15:53:46.181
+2.376
1:52.561
10
1:58.660
53.1
19:32.472
15:55:44.841
+4.538
1:54.122
11
1:59.130
52.9
21:31.602
15:57:43.971
-2.955
2:02.085
12
2:06.935
49.6
23:38.537
15:59:50.906
+11.785
1:55.150
13
1:59.760
52.6
25:38.297
16:01:50.666
+3.947
1:55.813