https://wyniki.motoresults.pl/en/2022/Karting/Inne
Live!
Season 2022
2022
Motocykle
Motocross
Motocross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Poznań Regional Championship
Bydgoszcz Regional Championship
DMV Ladies CUP
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Silesia and Opole Cup
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
MOTOREX DP
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia CUP
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Polish Cup SM
Polish Cup OffRoad
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Autocross
Autocross
Polish Cup
Rally
Rally
POLARIS RZR Trophy
ULTRA4 Europe
Orlen Super Race
Other
Cars
Cars
SPEED Games
Time Attack Trophy
Rowery
MTB Enduro
MTB Enduro
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior Max - 2nd Race
2022 | Karting
|
Other
3 Memoriał IM. HENRYKA ŚRÓDECKIEGO ROTAX MAX CHALLENGE POLAND BONUS CUP
-
Poznań
, 26 - 27 March 2022
Bartosz Czarkowski
Tomasz Kędziora
Szymon Sudrawski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #297 Kacper TUROBOYSKI
2 - #232 Aleksander HORODYŃSKI
3 - #262 Colin WAŻNY
4 - #207 Rostislaw KOSTYNA
5 - #219 Tomasz IBSEN
6 - #252 Łukasz GRABOWSKI
7 - #286 Yicheng QU
8 - #285 Franciszek SULIMA
9 - #263 Morgan KNUDSEN
10 - #259 Marcin MARMAJEWSKI
11 - #222 Alan KLUZA
12 - #223 Adam SYDOR
13 - #239 Aleksander KRZESZOWSKI
14 - #258 Juliusz PĄTKIEWICZ
Compare laptimes with
1 - #297 Kacper TUROBOYSKI
2 - #232 Aleksander HORODYŃSKI
3 - #262 Colin WAŻNY
4 - #207 Rostislaw KOSTYNA
5 - #219 Tomasz IBSEN
6 - #252 Łukasz GRABOWSKI
7 - #286 Yicheng QU
8 - #285 Franciszek SULIMA
9 - #263 Morgan KNUDSEN
10 - #259 Marcin MARMAJEWSKI
11 - #222 Alan KLUZA
13 - #239 Aleksander KRZESZOWSKI
14 - #258 Juliusz PĄTKIEWICZ
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Kacper TUROBOYSKI
1.349
14:53:05.944
1
57.901
93.8
59.250
14:54:03.845
+2.349
55.552
2
56.975
95.3
1:56.225
14:55:00.820
+3.429
53.546
3
54.365
99.9
2:50.590
14:55:55.185
+0.343
54.022
4
53.322
101.9
3:43.912
14:56:48.507
-0.074
53.396
5
54.673
99.4
4:38.585
14:57:43.180
+1.436
53.237
6
53.400
101.7
5:31.985
14:58:36.580
+0.331
53.069
7
53.378
101.8
6:25.363
14:59:29.958
+0.731
52.647
8
53.276
102.0
7:18.639
15:00:23.234
+0.414
52.862
9
53.192
102.1
8:11.831
15:01:16.426
+0.455
52.737
10
52.947
102.6
9:04.778
15:02:09.373
+0.207
52.740
11
52.969
102.6
9:57.747
15:03:02.342
+0.324
52.645