https://wyniki.motoresults.pl/en/2022/Motocross/MSPZ
Live!
Season 2022
2022
Motocykle
Motocross
Motocross
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Poznań Regional Championship
Bydgoszcz Regional Championship
DMV Ladies CUP
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Silesia and Opole Cup
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
MOTOREX DP
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia CUP
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Polish Cup SM
Polish Cup OffRoad
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Autocross
Autocross
Polish Cup
Rally
Rally
POLARIS RZR Trophy
ULTRA4 Europe
Orlen Super Race
Other
Cars
Cars
SPEED Games
Time Attack Trophy
Rowery
MTB Enduro
MTB Enduro
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
MX Junior - 2nd Race
2022 | Motocross
|
Western Poland Championship
II Runda
-
Nowogard
, 11 - 12 June 2022
Andrzej Gaszewski
Jarosław Hołubowski
Aldona Rudnicka
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #708 Filip SENIUK
2 - #102 Kacper STOKOWSKI
3 - #62 Łukasz RYCZEK
4 - #12 Mateusz STASZAK
5 - #407 Daniel WOJEWÓDZKI
6 - #73 Jakub SZYMAŃSKI
7 - #28 Gabriel GLINKA
8 - #18 Mateusz KULCZYK
9 - #159 Florian BOCKLER
10 - #404 Dawid DANIELEWSKI
11 - #47 Franciszek PASTWA
12 - #252 Łukasz SZABLAK
13 - #69 Jakub PAWŁOWSKI
14 - #40 Eryk BORECKI
Compare laptimes with
1 - #708 Filip SENIUK
2 - #102 Kacper STOKOWSKI
3 - #62 Łukasz RYCZEK
4 - #12 Mateusz STASZAK
6 - #73 Jakub SZYMAŃSKI
7 - #28 Gabriel GLINKA
8 - #18 Mateusz KULCZYK
9 - #159 Florian BOCKLER
10 - #404 Dawid DANIELEWSKI
11 - #47 Franciszek PASTWA
12 - #252 Łukasz SZABLAK
13 - #69 Jakub PAWŁOWSKI
14 - #40 Eryk BORECKI
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Filip SENIUK
14:39:00.604
1
2:08.906
14:44:28.778
2
1:58.946
53.0
4:07.852
14:46:27.724
+6.319
1:52.627
3
1:59.058
52.9
6:06.910
14:48:26.782
+6.226
1:52.832
4
2:01.993
51.6
8:08.903
14:50:28.775
+8.241
1:53.752
5
1:58.398
53.2
10:07.301
14:52:27.173
+6.391
1:52.007
6
2:01.807
51.7
12:09.108
14:54:28.980
+8.822
1:52.985
7
2:00.971
52.1
14:10.079
14:56:29.951
+8.371
1:52.600
8
2:03.845
50.9
16:13.924
14:58:33.796
+10.243
1:53.602
9
1:59.717
52.6
18:13.641
15:00:33.513
+5.530
1:54.187
10
2:01.322
51.9
20:14.963
15:02:34.835
+7.653
1:53.669
11
2:00.859
52.1
22:15.822
15:04:35.694
+6.838
1:54.021
12
2:05.690
50.1
24:21.512
15:06:41.384
+11.722
1:53.968
13
2:17.322
45.9
26:38.834
15:08:58.706
+19.856
1:57.466