https://wyniki.motoresults.pl/en/2023/Cross-Country/PP
Live!
Season 2023
2023
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Lubuskie Championship
Bydgoszcz Regional Championship
German Championship
Land's Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Silesia and Opole Cup
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
Other
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia Championship
Time Attack
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Polish Cup SM
Polish Cup OffRoad
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Rallycross Cup
Autocross
Autocross
Polish Cup
Rally
Rally
ULTRA4 Europe
Super Rally
Orlen Super Race
Other
Cars
Cars
SPEED Games
International Student Competition
Auto Slalom
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Other
Rowery
MTB Enduro
MTB Enduro
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior - 2nd Race
2023 | Cross Country
|
Polish Cup
IX i X Runda
-
Ostróda
, 9 - 10 September 2023
Tadeusz Ulenberg
Patryk Mikołajczyk
Łukasz Łysiak
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #94 Kacper CEBEREK
2 - #919 Mateusz STOLARSKI
3 - #216 Mateusz LEŚNIEWSKI
4 - #156 Maciej MICHALAK
5 - #30 Mateusz RARAK
6 - #555 Eryk RYDZ
7 - #290 Mateusz TOMASZEWSKI
8 - #610 Patryk BEREZIECKI
9 - #229 Damian Konrad IGNATOWICZ
10 - #204 Damian WISZOWATY
Compare laptimes with
1 - #94 Kacper CEBEREK
2 - #919 Mateusz STOLARSKI
3 - #216 Mateusz LEŚNIEWSKI
4 - #156 Maciej MICHALAK
5 - #30 Mateusz RARAK
6 - #555 Eryk RYDZ
7 - #290 Mateusz TOMASZEWSKI
8 - #610 Patryk BEREZIECKI
10 - #204 Damian WISZOWATY
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Kacper CEBEREK
3:26.754
11:11:49.494
1
10:48.879
38.8
14:15.633
11:22:38.373
+1:34.730
9:14.149
2
11:27.645
36.6
25:43.278
11:34:06.018
+2:13.762
9:13.883
3
15:33.921
27.0
41:17.199
11:49:39.939
+6:25.054
9:08.867
4
11:25.684
36.8
52:42.883
12:01:05.623
+1:55.817
9:29.867
5
11:48.387
35.6
1:04:31.270
12:12:54.010
+2:16.758
9:31.629
6
13:38.019
30.8
1:18:09.289
12:26:32.029
+3:44.074
9:53.945
7
12:45.672
32.9
1:30:54.961
12:39:17.701
+2:54.367
9:51.305