https://wyniki.motoresults.pl/en/2024/Karting/ROK
Live!
Season 2024
2024
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Lubuskie Championship
Bydgoszcz Regional Championship
German Championship
Land's Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Silesia and Opole Cup
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
Other
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia Championship
Time Attack
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Polish Cup SM
Polish Cup OffRoad
Open Polish Cup SM
GP Wielkopolski
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Rallycross Cup
Autocross
Autocross
Polish Championship
Rally
Rally
ULTRA4 Europe
Super Rally
Orlen Super Race
Other
Cars
Cars
SPEED Games
International Student Competition
Auto Slalom
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Other
Rowery
MTB Enduro
MTB Enduro
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior ROK - 4th Race
2024 | Karting
|
ROK CUP POLAND
I Runda
-
Toruń
, 6 - 7 April 2024
Michał Fijałkowski
Marcin Kuźmiński
Szymon Sudrawski
Results
Decisions
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #101 Antoni KOSIBA
2 - #123 Marek PIÓRKOWSKI
3 - #112 Jakub KIWALSKI
4 - #133 Oliwier CHŁOPEK
5 - #198 Alan JAKÓBIAK
6 - #179 Tomasz CICHORACKI
7 - #143 Natan RYBCZYŃSKI
8 - #178 Adrian POTĘPA
9 - #122 Aleksander MROZIK
10 - #114 Marcin DOKUCKI
11 - #121 Dawid SZYMAŃSKI
12 - #139 Borys BŁASZCZYK
13 - #165 Oskar GAŁAN
14 - #144 Mikołaj KORNIJCZUK
15 - #199 Michał CZYŻEWICZ
16 - #166 Vincent LEWICKI
17 - #106 Leon LENARTOWICZ
18 - #155 Natalia MACHAJ
19 - #127 Michał ZAJĄC
20 - #135 Ksawery DUDKOWSKI
21 - #169 Oskar CHMIEL
22 - #195 Miłosz SMUK
DQ - #113 Marek LIPKOWSKI
DQ - #120 Piotr GÓRECKI
Compare laptimes with
1 - #101 Antoni KOSIBA
2 - #123 Marek PIÓRKOWSKI
3 - #112 Jakub KIWALSKI
4 - #133 Oliwier CHŁOPEK
5 - #198 Alan JAKÓBIAK
6 - #179 Tomasz CICHORACKI
7 - #143 Natan RYBCZYŃSKI
8 - #178 Adrian POTĘPA
9 - #122 Aleksander MROZIK
10 - #114 Marcin DOKUCKI
11 - #121 Dawid SZYMAŃSKI
12 - #139 Borys BŁASZCZYK
13 - #165 Oskar GAŁAN
14 - #144 Mikołaj KORNIJCZUK
15 - #199 Michał CZYŻEWICZ
16 - #166 Vincent LEWICKI
17 - #106 Leon LENARTOWICZ
18 - #155 Natalia MACHAJ
19 - #127 Michał ZAJĄC
20 - #135 Ksawery DUDKOWSKI
21 - #169 Oskar CHMIEL
22 - #195 Miłosz SMUK
DQ - #113 Marek LIPKOWSKI
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Antoni KOSIBA
2.603
12:50:20.165
1
1:58.410
31.5
2:01.013
12:52:18.575
+1:07.611
50.799
2
52.168
71.6
2:53.181
12:53:10.743
+1.151
51.017
3
50.753
73.6
3:43.934
12:54:01.496
+0.273
50.480
4
50.190
74.4
4:34.124
12:54:51.686
+0.305
49.885
5
52.085
71.7
5:26.209
12:55:43.771
+2.454
49.631
6
50.290
74.2
6:16.499
12:56:34.061
+1.170
49.120
7
50.619
73.8
7:07.118
12:57:24.680
+1.506
49.113
8
50.435
74.0
7:57.553
12:58:15.115
+1.325
49.110
9
49.594
75.3
8:47.147
12:59:04.709
+0.435
49.159
10
50.017
74.6
9:37.164
12:59:54.726
+0.899
49.118
11
50.081
74.5
10:27.245
13:00:44.807
+1.140
48.941
12
49.977
74.7
11:17.222
13:01:34.784
+0.962
49.015
13
50.683
73.7
12:07.905
13:02:25.467
+1.707
48.976