https://wyniki.motoresults.pl/ru/2024/Motocross/MSPZ
Live!
Season 2024
2024
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Чампионат Любуского Округа
Bydgoszcz Regional Championship
Yamaha bLU cRU Cup
German Championship
Land's Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
LIQUI MOLY CUP
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
Other
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia Championship
Time Attack
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Кубок Польши Супермото
Кубок Польши - Кросс Кантри
Open Polish Cup SM
GP Wielkopolski
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Rallycross Cup
Autocross
Autocross
Polish Championship
Rally
Rally
ULTRA4 Europe
Super Rally
Orlen Super Race
Other
Машины
Машины
СПИД Геймс
International Student Competition
Авто Слалом
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Other
Rowery
MTB Ендуро
MTB Ендуро
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
MX Junior - Гонка 2
2024 | Motocross
|
Western Poland Championship
III Runda
-
Nowogard
, 19 мая 2024
Andrzej Gaszewski
Michał Warkalewicz
Łukasz Łysiak
Official results
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #128 Kewin JAŻDŻEWSKI
2 - #407 Daniel WOJEWÓDZKI
3 - #73 Jakub SZYMAŃSKI
4 - #159 Florian BÖCKLER
5 - #557 Antoni MICHALSKI
6 - #309 Oskar JAŻDŻEWSKI
7 - #36 Oskar ZWOLANOWSKI
8 - #781 Piotr PILARSKI
9 - #59 Filip KORZENIOWSKI
10 - #13 Kamil MRÓZ
11 - #28 Gabriel GLINKA
12 - #118 Paweł ZABŁOCKI
13 - #244 Alan SWATEK
14 - #7 Michał GOLAK
15 - #25 Oskar PERDOCH
Сравни время кругов с
1 - #128 Kewin JAŻDŻEWSKI
2 - #407 Daniel WOJEWÓDZKI
3 - #73 Jakub SZYMAŃSKI
4 - #159 Florian BÖCKLER
5 - #557 Antoni MICHALSKI
7 - #36 Oskar ZWOLANOWSKI
8 - #781 Piotr PILARSKI
9 - #59 Filip KORZENIOWSKI
10 - #13 Kamil MRÓZ
11 - #28 Gabriel GLINKA
12 - #118 Paweł ZABŁOCKI
13 - #244 Alan SWATEK
14 - #7 Michał GOLAK
15 - #25 Oskar PERDOCH
Круг
Время
Скорость [км/ч]
Время гонки
Час
Другие
Kewin JAŻDŻEWSKI
2:09.034
16:45:05.605
1
2:13.343
47.2
4:22.377
16:47:18.948
+20.368
1:52.975
2
2:03.262
51.1
6:25.639
16:49:22.210
+9.966
1:53.296
3
2:02.219
51.5
8:27.858
16:51:24.429
+10.372
1:51.847
4
1:59.875
52.6
10:27.733
16:53:24.304
+7.737
1:52.138
5
2:02.729
51.3
12:30.462
16:55:27.033
+10.159
1:52.570
6
2:01.765
51.7
14:32.227
16:57:28.798
+9.223
1:52.542
7
2:01.895
51.7
16:34.122
16:59:30.693
+10.646
1:51.249
8
2:02.698
51.3
18:36.820
17:01:33.391
+9.541
1:53.157
9
2:03.145
51.2
20:39.965
17:03:36.536
+10.825
1:52.320
10
2:00.891
52.1
22:40.856
17:05:37.427
+5.539
1:55.352
11
2:04.151
50.7
24:45.007
17:07:41.578
+10.231
1:53.920