https://wyniki.motoresults.pl/en/2023/Karting/ROTAX
Live!
Season 2023
2023
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Lubuskie Championship
Bydgoszcz Regional Championship
German Championship
Land's Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
Silesia and Opole Cup
KTMSKLEP.PL Enduro Race
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
Other
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia Championship
Time Attack
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Polish Cup SM
Polish Cup OffRoad
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Rallycross Cup
Autocross
Autocross
Polish Cup
Rally
Rally
ULTRA4 Europe
Super Rally
Orlen Super Race
Other
Cars
Cars
SPEED Games
International Student Competition
Auto Slalom
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Other
Rowery
MTB Enduro
MTB Enduro
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior Max - 4th Race
2023 | Karting
|
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
VI Runda
-
Bydgoszcz
, 16 - 17 September 2023
Michał Fijałkowski
Lechosław Dudka
Szymon Sudrawski
Results
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #285 Franciszek SULIMA
2 - #271 Patryk MICHALIK
3 - #279 Franciszek CEGIELSKI
4 - #284 Jan STENCEL
5 - #211 Oliwier CHŁOPEK
6 - #204 Kacper SITKO
7 - #269 Michal SOLTYS
8 - #232 Aleksander HORODYŃSKI
9 - #207 Adam SYDOR
10 - #267 Maksymilian LUPA
11 - #288 Maksymilian NOWAK
12 - #223 Nikodem PIĄTEK
13 - #222 Aleksander MROZIK
14 - #224 Oskar GAŁAN
15 - #200 Milan SKONECZNY
16 - #278 Marcel RUDNICKI
17 - #212 Jakub KIWALSKI
18 - #239 Borys BŁASZCZYK
19 - #217 Natalia MACHAJ
20 - #277 Szymon MAJEWSKI
21 - #201 Alan KLUZA
Compare laptimes with
1 - #285 Franciszek SULIMA
2 - #271 Patryk MICHALIK
3 - #279 Franciszek CEGIELSKI
4 - #284 Jan STENCEL
5 - #211 Oliwier CHŁOPEK
6 - #204 Kacper SITKO
7 - #269 Michal SOLTYS
8 - #232 Aleksander HORODYŃSKI
9 - #207 Adam SYDOR
10 - #267 Maksymilian LUPA
11 - #288 Maksymilian NOWAK
12 - #223 Nikodem PIĄTEK
13 - #222 Aleksander MROZIK
14 - #224 Oskar GAŁAN
15 - #200 Milan SKONECZNY
16 - #278 Marcel RUDNICKI
18 - #239 Borys BŁASZCZYK
19 - #217 Natalia MACHAJ
20 - #277 Szymon MAJEWSKI
21 - #201 Alan KLUZA
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Franciszek SULIMA
2.731
12:46:06.370
1
50.641
72.3
53.372
12:46:57.011
+3.562
47.079
2
46.301
79.1
1:39.673
12:47:43.312
+0.072
46.229
3
46.525
78.7
2:26.198
12:48:29.837
+0.568
45.957
4
45.826
79.9
3:12.024
12:49:15.663
-0.111
45.937
5
45.870
79.8
3:57.894
12:50:01.533
+0.092
45.778
6
45.425
80.6
4:43.319
12:50:46.958
-0.610
46.035
7
55.925
65.5
5:39.244
12:51:42.883
+9.373
46.552
8
46.054
79.5
6:25.298
12:52:28.937
-0.547
46.601
9
45.244
80.9
7:10.542
12:53:14.181
-0.850
46.094
10
44.987
81.4
7:55.529
12:53:59.168
-0.207
45.194
11
45.143
81.1
8:40.672
12:54:44.311
+0.084
45.059
12
45.154
81.1
9:25.826
12:55:29.465
+0.014
45.140
13
45.082
81.2
10:10.908
12:56:14.547
+0.020
45.062
14
44.851
81.6
10:55.759
12:56:59.398
-0.149
45.000
15
45.046
81.3
11:40.805
12:57:44.444
+0.137
44.909