https://wyniki.motoresults.pl/en/2024/Karting/ROK
Live!
Season 2024
2024
Motocykle
Motocross
Motocross
World Championship
European Championship
Polish Championship
Polish Cup
Western Poland Championship
Northern Poland Championship
Southern Poland Championship
Central Poland Championship
Warmian-Masurian Regional Championship
Warsaw Regional Championship
Poznań Regional Championship
Szczecin Regional Championship
Lubuskie Championship
Bydgoszcz Regional Championship
German Championship
Land's Championship
Other
Cross Country
Cross Country
Polish Championship
Polish Cup
LIQUI MOLY CUP
Other
Rally
Rally
Moto Rally
SuperEnduro
SuperEnduro
Other
Supermoto
Supermoto
Polish Championship
Polish Cup
Race
Race
Moto Silesia Championship
Time Attack
European Scooter Challenge
Other
PitBike
PitBike
Polish Championship SM
Polish Championship OffRoad
Polish Cup SM
Polish Cup OffRoad
Open Polish Cup SM
GP Wielkopolski
Other
Karting
Karting
Karting
Polish Karting Championship
ROK CUP POLAND
ROTAX MAX CHALLENGE POLAND
Children and Youth Competition
Other
Samochody
Rallycross
Rallycross
FIA CEZ
Polish Championship
Czech Championship
Rallycross Cup
Autocross
Autocross
Polish Championship
Rally
Rally
ULTRA4 Europe
Super Rally
Orlen Super Race
Other
Cars
Cars
SPEED Games
International Student Competition
Auto Slalom
Time Attack Trophy
Track Day Trophy
Other
Rowery
MTB Enduro
MTB Enduro
MTB Cup
Archive (2000 - 2024)
polski
english
german
русский
Contact
Junior ROK - 4th Race
2024 | Karting
|
ROK CUP POLAND
I Runda
-
Toruń
, 6 - 7 April 2024
Michał Fijałkowski
Marcin Kuźmiński
Szymon Sudrawski
Results
Decisions
Lap times
All laptimes
Lap chart - race sequence
Lap chart - competitors' position
Choose competitor
1 - #101 Antoni KOSIBA
2 - #123 Marek PIÓRKOWSKI
3 - #112 Jakub KIWALSKI
4 - #133 Oliwier CHŁOPEK
5 - #198 Alan JAKÓBIAK
6 - #179 Tomasz CICHORACKI
7 - #143 Natan RYBCZYŃSKI
8 - #178 Adrian POTĘPA
9 - #122 Aleksander MROZIK
10 - #114 Marcin DOKUCKI
11 - #121 Dawid SZYMAŃSKI
12 - #139 Borys BŁASZCZYK
13 - #165 Oskar GAŁAN
14 - #144 Mikołaj KORNIJCZUK
15 - #199 Michał CZYŻEWICZ
16 - #166 Vincent LEWICKI
17 - #106 Leon LENARTOWICZ
18 - #155 Natalia MACHAJ
19 - #127 Michał ZAJĄC
20 - #135 Ksawery DUDKOWSKI
21 - #169 Oskar CHMIEL
22 - #195 Miłosz SMUK
DQ - #113 Marek LIPKOWSKI
DQ - #120 Piotr GÓRECKI
Compare laptimes with
1 - #101 Antoni KOSIBA
3 - #112 Jakub KIWALSKI
4 - #133 Oliwier CHŁOPEK
5 - #198 Alan JAKÓBIAK
6 - #179 Tomasz CICHORACKI
7 - #143 Natan RYBCZYŃSKI
8 - #178 Adrian POTĘPA
9 - #122 Aleksander MROZIK
10 - #114 Marcin DOKUCKI
11 - #121 Dawid SZYMAŃSKI
12 - #139 Borys BŁASZCZYK
13 - #165 Oskar GAŁAN
14 - #144 Mikołaj KORNIJCZUK
15 - #199 Michał CZYŻEWICZ
16 - #166 Vincent LEWICKI
17 - #106 Leon LENARTOWICZ
18 - #155 Natalia MACHAJ
19 - #127 Michał ZAJĄC
20 - #135 Ksawery DUDKOWSKI
21 - #169 Oskar CHMIEL
22 - #195 Miłosz SMUK
DQ - #113 Marek LIPKOWSKI
DQ - #120 Piotr GÓRECKI
Lap
Laptime
Speed [km/h]
Elapsed time
Time of the day
Gap
Antoni KOSIBA
1.349
12:50:18.911
1
52.433
71.2
53.782
12:51:11.344
+1.634
50.799
2
51.266
72.8
1:45.048
12:52:02.610
+0.249
51.017
3
50.564
73.8
2:35.612
12:52:53.174
+0.084
50.480
4
50.031
74.6
3:25.643
12:53:43.205
+0.146
49.885
5
49.461
75.5
4:15.104
12:54:32.666
-0.170
49.631
6
49.223
75.8
5:04.327
12:55:21.889
+0.103
49.120
7
49.350
75.6
5:53.677
12:56:11.239
+0.237
49.113
8
48.973
76.2
6:42.650
12:57:00.212
-0.137
49.110
9
48.987
76.2
7:31.637
12:57:49.199
-0.172
49.159
10
48.945
76.3
8:20.582
12:58:38.144
-0.173
49.118
11
48.872
76.4
9:09.454
12:59:27.016
-0.069
48.941
12
48.770
76.5
9:58.224
13:00:15.786
-0.245
49.015
13
48.808
76.5
10:47.032
13:01:04.594
-0.168
48.976
14
48.881
76.4
11:35.913
13:01:53.475
-0.255
49.136